Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Наскільки повно ради публікують набори даних – аналіз коаліції «Прозорі ради: Полтавська область»

26 – саме така кількість наборів даних, які мають публікувати органи місцевого самоврядування на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua. Коаліція «Прозорі ради: Полтавська область» перевірила, як цього дотримуються досліджувані нею ради (Полтавська міська та обласна ради, Кременчуцька та Миргородська міські ради).

Постановою КМУ № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.10.2015 р. передбачений перелік документів, які мають публікувати органи місцевого самоврядування. Із 26 необхідних до опублікування наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua, досліджувані коаліцією ради розміщують:

  • Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради – 22
  • Виконавчий комітет Миргородської міської ради – 18
  • Полтавська обласна рада – 11
  • Виконавчий комітет Полтавської міської ради – відсутній кабінет на веб-порталі

Як бачимо, за кількістю розміщених наборів даних лідирує Кременчуцька міська рада. Відмітимо, що кабінету виконкому Полтавської міської ради на веб-порталі взагалі не зареєстровано. Хоча Полтавська міська рада має власний сайт odata.rada-poltava.gov.ua. На цьому ресурсі комунальні підприємства, установи та структурні підрозділи ради періодично публікують певні набори даних із посиланням на веб-портал data.gov.ua.

Перелік наборів даних, які мають оприлюднювати ради, згідно з Постановою КМУ № 835

Нагадаємо, що в Полтавській області коаліцію «Прозорі ради» представляє Інститут аналітики та адвокації.

Довідково. Відповідно до ст. 3 Постанови КМУ № 835:

«Розпорядники інформації згідно з цим Положенням оприлюднюють у формі відкритих даних набір даних, визначений у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно з додатком, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних».

Крім того, згідно зі ст. 4 Постанови КМУ № 835:

«Набори даних оприлюднюються та регулярно оновлюються розпорядником інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. У разі внесення змін до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядник інформації у тримісячний строк з дати набрання чинності такими змінами здійснює їх оприлюднення та подальше оновлення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних».

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUAnti-CorruptionInitiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Система Orphus