Ви тут:
Суспільство Україна 

На святкування Хрещення в Україну приїде делегація від Вселенського патріарха

До Києва на святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України прибуде високоповажна делегація з Константинополя від Вселенського патріарха Варфоломій.

Про це на сторінці у Facebook повідомляє Українська помісна православна церква.

 

“Вселенський патріарх Варфоломій і перші особи інших помісних православних церков проігнорували запрошення УПЦ МП на святкування 1030-річчя хрещення Русі-України. Проте не відмовив Президентові України – повноважна делегація від Церкви-Матері в Україні на свято все ж буде”,– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі 27 і 28 липня у Києві буде проведено молебні і організовано хресні ходи від православних церков Київського і Московського патріархатів.

Згідно з даними “Вікіпедії”, Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій I, Архієпископ Константинополя — Нового Риму (Димитрі́ос Архонто́ніс; грец. Η Αυτού Θειοτάτη Παναγιότης ο Αρχιεπίσκοπος Κωνσταντινουπόλεως, Νέας Ρώμης και Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος; нар. 29 лютого 1940, село Айос-Теодорос, острів Імброс, Туреччина) — церковний діяч, Константинопольський патріарх, архієпископ Константинополя — Нового Риму.
Перший візит Патріарха Константинополя — в Україну відбувся 24 вересня 1997 року. Це сталося в Одесі. До місцевого порту увійшло грецьке судно «Елефтеріос Венізелос», на борту якого знаходилися Вселенський Патріарх Варфоломей I і учасники симпозіуму «Екологія, релігія і довкілля». Гостей тоді зустріли митрополит Української православної церкви Московського патріархату Володимир, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, мер Одеси Едуард Гурвіц.

Система Orphus