Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині за червень виявили 9 транспортних засобів з підробленими номерами двигунів та кузовів

30 червня у Полтавському сервісному центрі МВС жителю Шишацького району не тільки було відмовлено у перереєстрації транспортного засобу, а й слідчо-оперативною групою Полтавського районного відділу поліції вилучено автомобіль марки ВАЗ-2108 1992 року випуску червоного кольору. А все через те, що під час експертного огляду старший судовий експерт у результаті дослідження ідентифікаційних номерних позначень та супроводжуючих документів встановив, що номерне позначення двигуна та кузова піддавалося зміні не в умовах заводу-виробника.

Це злочин, що підпадає під дію статті 290 Кримінального кодексу України Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. Нею передбачено штраф від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, повідомляє прес-служба Регіонального сервісного центру МВС у Полтавській області.

Тож пропонуємо алгоритм дій при перереєстрації транспортних засобів. Дотримуючись його, ви убезпечите себе від покупок автомобіля з кримінальною історією.

  1. Власник ТЗ звертається до адміністратора, надає реєстраційні документи та підписує, роздруковану адміністратором, заяву.

  2. Адміністратор проводить перевірки передбачені законодавством як то чи не перебуває авто в розшуку, чи немає заборони відчуження та інше.

  3. Після проведення перевірок, адміністратор передає подані власником ТЗ документи разом із заявою фахівцю Експертної служби МВС.

  4. У разі відповідності ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ номерам, зазначеним у реєстраційних документах, фахівцем Експертної служби МВС у заяві робиться відмітка, а подані власником ТЗ документи разом із заявою повертаються адміністраторові.

  5. Відбувається укладання договору купівлі-продажу

  6. Результат – новий власник отримує свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Протягом червня 2018 року працівниками Полтавського НДЕКЦ МВС було оглянуто 4127 транспортні засоби. 9 з них – транспортні засоби, номерні агрегатні частини яких підроблені.

Система Orphus