Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині створюють Гоголівський культурний центр (ФОТО)

У Гоголевому, поряд з Національним музеєм-заповідником М.В.Гоголя, триває масштабна реконструкція сільського будинку. Таким чином, на батькіщині письменника хочуть створити потужний туристичний осередок з Гоголівським культурним центром.

У січні 2017 року сільський будинок культури, який розташований на території Національного музею-заповідника М.В.Гоголя, був переданий з балансу Шишацької селищної ради на баланс музею-заповідника. І Полтавська ОДА разом з депутатським корпусом обласної ради вирішили створити туристичний осередок.

«Турист потребує комплексу. І він повинен містити багато складників. Якщо є музей, то там мають бути чудові санітарні кімнати, місця для прес-конференцій, заходів будь-якого рівня. На сьогодні маємо глядацьку залу до 250 місць, гарна виставкова зала. Сам родовий маєток не такий великий, щоб там могли розмістити захід. Але чим більше буде приїздити людей, проводитись виставок, тим більший буде потік туристів. За нашими підрахунками, за один рік кількість заходів, як мінімум, збільшиться на 30%. Окрім цього, там планується облаштування бібліотеки, хостелу», – зазначила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Загальна кошторисна вартість проекту становить 55 003,242 тис. грн. За весь період реконструкції, що триває з 2017 року, використано 11 181,962 тис. грн з обласного бюджету. На сьогодні внутрішньо-опоряджувальні роботи виконані на 80%. Також виконані зовнішні робрти з утеплення фасадів, замінені вікна та двері на енергозберігаючі, облаштовано утеплення покрівлі, підготовлена до експлуатація теплогенераторна.

Цьогоріч на реконструкцію Центру виділено 20 000,00 тис. грн, з яких 10 000,00 тис. грн — кошти обласного бюджету, 10 000,00 тис. грн — кошти державного фонду регіонального розвитку.

Ввести в експлуатацію Центр планують наступного року — у рік 210-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя.

Система Orphus