Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині готуються видавати мамам новонароджених діток «пакунок малюка»

З 1 вересня цього року в Україні розпочнеться реалізація пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Поки що ж на Полтавщині триває активна підготовка по впровадженню проекту, нині вже складений покроковий план із залученням всіх необхідних служб.

«Пакунок малюка» це одноразова натуральна соціальна допомога сім’ї, в якій народилась дитина. Вона ніяк не впливає на допомогу, яка виплачується через органи соцзахисту, і не враховується в сукупний дохід при нарахуванні субсидій та інших видів соціальних допомог.

«При виписці мами з пологового всіх форм власності буде видаватись пакунок малюка. Якщо у мами були тяжкі пологи і вона залишається у пологовому, то видаватиметься батьку. Будемо проводити моніторинг за кожною сім’єю, у нас є попередні списки родин, мам, які перебувають на обліку. Наприклад, якщо пологи відбулись не там, де вона стала на облік, будемо передавати пакунок. Якщо з різних причин мама виписалась і не отримала пакунок, ми повинні його передати у 5-денний термін за місцем проживання. Якщо мама відмовиться від малюка, то пакунок сім’я не одержить. Але будемо сподіватись, що у нас таких випадків не буде», – детально розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

До пілотного проекту задіяні усі 19 пологових будинки, які працюють на території Полтавщини. За останніми підрахунками, чисельність народжуваності не зменшується. За місяць приблизно у Полтавській області народжується 800-900 дітей. Таким чином, за найближчі 5 місяців, включаючи січень наступного року, в регіоні очікують народження більше 4 000 дітей. Тому вже зараз за рахунок державного бюджету та субвенції, спрямованої на виплату допомоги, пакунки будуть профінансовані на суму 22 млн. 555 тис. грн. Постачати «пакунки малюка» буде управління ООН в рамках укладеного Меморандуму між урядом України та управлінням ООН. На рівні області необхідно буде підписати проект угоди – між управлінням ООН, Полтавською ОДА і Департаментом соцзахисту.

 

«Наразі є технічні питання, які на цьому тижні вирішимо. По народжуваності у нас регресу немає. Всі служби налаштовані на те, щоб почати видавати пакунки малюка. Меморандум між урядом України і управлінням ООН підписаний, його ми отримаємо днями», – повідомив заступник Полтавської ОДА Олег Пругло.

На Полтавщині всі «пакунки малюка» отримуватиме Департамент соціального захисту на свій склад, звідки на кожен пологовий будинок будуть розподілятись пакунки відповідно до кількості новонароджених.

Система Orphus