Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

На Одеському кінофестивалі презентували «Єврімаж – Фонд підтримки культури Ради Європи. Як це працює?»

Участь у заході взяли Голова Держкіно Пилип Іллєнко, виконавчий директор Кінофонду Єврімаж Роберто Олла та представниця Грузії у Єврімажі та European Film Promotion Тамара Татішвілі, яка модерувала захід, пише Держкіно.

У своєму виступі Пилип Іллєнко подякував представникам Єврімажу за офіційне запрошення України до вступу і зазначив:

«Ми активно працюємо над питанням приєднання України до Єврімажу. Зараз все залежить від української сторони, адже ми маємо пройти ще низку заходів на державному рівні, щоб все запрацювало на практиці. Є надія, що нам вдасться зробити це вже цього року. Цікаво, що Україна вже має позитивний досвід роботи з Єврімажем, адже фільм Сергія Лозниці «Донбас» отримував фінансову підтримку від Кінофонду».

Під час презентації Роберто Олла розповів, як працює система підтримки Фондом кінопроектів та які саме умови отримання фінансування запрацюють після того, як Україна проведе всі необхідні процедури. Це має дозволити країні офіційно вступити до міжнародної організації.

Нагадуємо, що Eurimages («Єврімаж») – це Європейський фонд підтримки спільного виробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт, створений при Раді Європи у 1989-му році. На сьогодні до складу Фонду входять 37 із 47 держав-членів Ради Європи, а також Канада як асоційований член (Канада приєдналася до «Єврімажу» торік, у 2017-му році). Загальний річний бюджет «Єврімажу» становить 26 мільйонів євро. Цей фінансовий пакет, в основному, складається з внесків, наданих державами-членами Фонду.

Система Orphus