Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ України розпочало серію публічних консультацій щодо впровадження системи професійного ліцензування лікарів

Сьогодні, за підтримки Американської торговельної палати, відбувся круглий стіл на тему: “Професійне ліцензування лікарів: виклики впровадження” за участі заступника міністра Олександра Лінчевського та керівника Офісу ефективного регулювання Олексія Гончарука.

Головна мета круглого столу – обговорити ключові елементи системи професійного ліцензування лікарів: тривалість та зміст перехідного періоду, формування Ліцензійної ради, а також інші важливі аспекти, пов’язані з імплементацією концепції, повідомляють у МОЗ.

Олександр Лінчевський зазначив, що впровадження професійного ліцензування – це не лише нова система доступу до лікарської професії, а, перш за все, важливий крок на шляху докорінної зміни відносин між лікарями та суспільством. Концепція передбачає новий підхід як до навчання нових лікарів, які лише починають здобувати медичну освіту, так і перехідний період для тих лікарів, які вже працюють.

До обговорення проекту концепції було залучено членів експертних груп МОЗ України за різними напрямами.

Олексій Гончарук підкреслив: “Концепція закладає нові правила гри “довгу”. Сьогодні спільно з професійною спільнотою необхідно напрацювати практичні механізми досягнення тієї якості підготовки та ліцензування спеціалістів, до якої прагнемо”.

Під час роботи в командах лікарі напрацювали та презентували своє бачення принципів формування та роботи Ліцензійної ради, а також етапів перехідного періоду для практикуючих лікарів.

Активне обговорення викликало питання формування персонального складу та функцій Ліцензійної ради, яка має стати тим органом, що контролюватиме процес видачі, підтвердження та анулювання ліцензії на лікарську практику.

Усі учасники круглого столу погодилися, що запровадження професійного ліцензування – це вкрай необхідні зміни, які сприятимуть підвищенню якості надання медичної допомоги та рівня довіри до лікарської професії.

МОЗ України продовжуватиме обговорення проекту концепції професійного ліцензування лікарів з усіма зацікавленими сторонами та за результатами обговорення підготує узагальнені матеріали.

Нагадуємо, триває громадське обговорення проекту концепції, з якою можна ознайомитися тут https://goo.gl/AM3Xad.

Система Orphus