Ви тут:
Суспільство Україна 

Міжнародному кримінальному суду передали список російських найманців-іноземців, які воюють на Донбасі

Військова прокуратура передала до Міжнародного кримінального суду списки усіх іноземців, які воювали на боці російських окупаційних військ на Донбасі.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі каналу “112 Україна”, повідомляє Еспресо.

За його словами, у списку, який вони передали через Міністерство закордонних справ, є не лише серби, а й італійці, іспанці та албанці.

“Їх там немало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 осіб, але сумарно їхня кількість складає декілька сотень осіб”, – наголосив Матіос.

Він зазначив, що інші країни інколи мають “подвійні стандарти”, коли справа стосується України.

Зокрема, найманство на території суверенної країни карається законом усіх держав, звідки ці люди приїхали. Втім, про масові процеси щодо цих найманців досі нічого невідомо.

“Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити усе самим і доводити світовій спільноті і відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи”, – підсумував Матіос.

Система Orphus