Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Microsoft закликає до державного регулювання технології розпізнавання обличчя

Системи розпізнавання обличчя поступово стають все більш поширеними. Вони з’являються не тільки у флагманських смартфонах, але також і в бюджетних пристроях і в інших рішеннях, наприклад, в Windows Hello. Але при цьому компанії або інші особи, які мають доступ до такої технології, можуть досить легко відстежувати людину.

Як повідомляє ITC.UA, існує безліч можливостей використання технології розпізнавання обличчя людини в умовах реального світу. Наприклад, з її допомогою можна шукати зниклу дитину, запобігати терористичним атакам ще до їх здійснення, допомагати сліпим людям ідентифікувати друзів, просто навівши на них камеру, і т.п. Але існує й інша сторона медалі. Цю ж технологію можна використовувати і на шкоду. Наприклад, педофіл зможе відстежувати загублену дитину, викрадач отримає можливість відстежувати ціль, не з’являючись в поле зору, урядові органи можуть виявляти “інакомислячих”.

У Microsoft вважають, що технологія розпізнавання обличчя вимагає пильної уваги до себе. Це стосується кількох аспектів.

По-перше, технологічного сектору слід продовжувати працювати над удосконаленням технології. Поки що вона має високий показник помилкових спрацьовувань для жінок і людей з темним кольором шкіри. У цій сфері ще потрібно займатися дослідженнями і розробками для підвищення точності роботи. При цьому важливою є співпраця між технологічними компаніями та академічною спільнотою, яке займається підготовкою кваліфікованих кадрів.

По-друге, Microsoft визнає необхідність прийняття принципового і прозорого підходу до розробки і застосування технології розпізнавання обличчя. Мова йде, в тому числі, про етичні принципи і повагу прав людини. У міру просування вперед, компанія прагне до створення прозорого набору принципів для технології розпізнавання обличчя, якими потім планується поділитися з громадськістю. Частково ці принципи будуть ґрунтуватися на більш широких зобов’язання компанії з розробки продуктів і управління сервісами відповідно до Керівних принципів ООН в області бізнесу і прав людини. Вони були прийняті в 2011 році і стали глобальним стандартом забезпечення корпоративного поваги прав людини.

У Microsoft вважають, що технологія розпізнавання обличчя потребує державного регулювання. Цим питанням має займатися державний орган, а не “недисципліновані” технологічні компанії з різними мотивами. Microsoft нагадує про недавнє фіаско Facebook в питаннях забезпечення приватності користувачів і закликає не допустити повторення ситуації щодо технології розпізнавання осіб.

Система Orphus