Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кожен четвертий житель Полтавщини підписав угоду з лікарем

До такого висновку дійшли в Інституті аналітики та адвокації, коли провели моніторинг приписної кампанії до лікарів первинної ланки. Загалом по області такі відносини закріпились у більше ніж 350 тисяч людей.

Наприкінці 2017 року нардепи прийняли ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Цей нормативно-правовий акт, фактично, дав старт медреформі, реалізація якої почалася з 2018 року.

  • Зміни у сфері охорони здоров’я почалися з первинної ланки. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Кожен українець має обрати сімейного лікаря та підписати з ним угоду (декларацію). Цей фахівець мусить знати все про здоров’я пацієнта та вчасно надати допомогу або направити до профільного спеціаліста.

Такі договори, зауважує, можна підписати у будь-який час. Однак, до моменту офіційного закріплення відносин з сімейним лікарем «безкоштовні» послуги населенню надаватимуться платно.

Станом на 1 червня 25% населення Полтавської області підписали угоди з лікарями. При цьому, найвищі показники у Гадяцькому та Миргородському районах – більше половини населення уже мають відповідні домовленості з лікарями. Аутсайдером з укладання договорів є Козельщина. Там свого сімейного лікаря обрали менше ніж 2000 людей.

  • Варто сказати, що в області спостерігається зростання «темпу» підписання договорів. – запевняє аналітик ІАА Дмитро Пономарьов. – Якщо на початку травня угоду підписала лише десята частина жителів області, то за місяць, на початку червня, такі домовленості мала чверть області.

Для порівняння, у сусідній Сумській області договори підписали лише 5% населення, тобто кожен 20 житель. Тож, зазначають в ІАА, Полтавщина має не найгірші показники втілення медреформи в Україні.

Довідково: Ця публікація підготовлена в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та “Європейською правдою”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Система Orphus