Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Конкурс проектів на кращу проектну пропозицію музею Революції Гідності виграли німецькі архітектори

Під час брифінгу, присвяченого підведенню підсумків ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності » (м. Київ), переможці конкурсу архітектори проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues) та Йоханес Кресснер (Johannes Kressner) (Берлін, Німеччина) розповіли про свій проект.

«Для нас була велика честь брати участь у цьому конкурсі. Взагалі, проведення цього конкурсу свідчить про те, що українці відкрита нація до світу. Суть проекту Музею Революції Гідності стосується одночасно минулого і майбутнього», – розповідає Ян Кляйхус. – Ми з Йоханнесом були свідками подій, коли Берлін був поділений на східний та західний, і напевно, якби не трапилась ця революція, ми б не мали того, що ми маємо зараз. Тому ми з великою повагою, пропустивши крізь себе особистий досвід, поставилися до процесу розробки архітектурного проекту Музею вашої Революції».

За словами архітекторів, в своїй роботі вони намагалися максимально гармонійно поєднати Музей та Меморіал, повідомляє Міністерство культури України.

«Це поєднання полягає у відображенні ніш, які згодом будуть розташовані по Алеї Героїв Небесної Сотні, де будуть міститися пам’ятники, які люди самі виготовляли на честь загиблих Героїв. Особливо приємно усвідомлювати те, що ідея, яку ми намагалися закласти була прочитана членами журі під час оцінки проекту, зокрема, це ідея похилого пандусу , який в результаті перетворює музей на фінальну точку шляху Пам’яті», – говорять автори.

 

Система Orphus