Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Команда Полтавщини виборола срібло на Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Ігри нескорених»

«Ігри нескорених» проходили з 10 по 15 липня у гірському селі Сприня Самбірського району Львівської області. Вже вп’яте на гру збирали українську молодь. Полтавську область представляла команда «Засульська чайка» Литвяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Засульської сільської ради.

За перемогу на «Іграх нескорених» змагалися команди Львівщини: Самбірського, Городоцького, Мостиського, Пустомитівського районів та команди Луганської, Донецької, Херсонської та Полтавської областей. Загалом 150 дівчат та хлопців віком від 14 до 20 років. 

– Протягом тижня учасники мірялися силами та демонстрували свої вміння й навики у стрільбі, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багаття, перегонах, гирьовому спорті, армреслінгу. Також демонстрували знання з історії України в інтелектуальному конкурсі «Відун» та виконували повстанські пісні, – розповів Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) – одного із закладів, відповідального за виконання Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки на Полтавщині.

На Всеукраїнських змаганнях Полтавщину представляла команда «Засульська чайка» Литвяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Засульської сільської ради. Учасники продемонстрували гарні результати та повернулися додому із заслуженим сріблом.

– Вітаю та пишаюся учасниками з Полтавщини! Друге місце на змаганнях Всеукраїнського рівня – хороший результат. Це вкотре доводить, програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на Полтавщині виконується успішно, – зазначила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Під час змагань учасникам також показували презентації військової справи військових частин Самбірщини: інженерів-саперів, інженерів радіаційного, хімічного, біологічного захисту та авіаторів. Громадські волонтери навчали тактичній медицині, а військові пригостили польовою кашею.

Один день змагань присвятили сходженню на гору, де у минулому році відкрили найвищу в Європі дерев’яну Вежу Пам’яті. Взяли участь дівчата та хлопці і в майстер-класах, конкурсі патріотичної пісні, презентації волонтерського фотопроекту «Якби не війна» та переглянули фільм «Кіборги».

– Незважаючи на те, що команді з Полтавщини довелося поїхати раніше, ніж закінчився гала-концерт, проводжали «Засульську чайку» всі рої, що з’їхалися на Ігри, керівництво, а військові на БТР супроводжували автобус з командою до Самбори, – додав Станіслав Комісар.

Змагання проходили на території спортивно-туристського оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака у селі Сприня. Там у 1944 році утворили Українську головну визвольну раду (УГВР), де прокладали шлях до незалежності України. 

Система Orphus