Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Кінофестиваль «Відкрита Ніч «Дубль 21» оголосив переможців

У ніч з 30 червня на 1 липня на столичному Арт-причалі відбувся Кінофестиваль «Відкрита Ніч «Дубль 21». Гран-прі фестивалю отримала створена за підтримки Держкіно анімаційна стрічка Андрія Щербака «Причинна».

Приз глядацьких симпатій отримала короткометражна ігрова стрічка Яни Антонець «П’ять хвилин», яка також була створена за підтримки Держкіно України. Ще один підтриманий Держкіно фільм – анімаційна стрічка Степана Коваля та Олександра Колодія «Лабіринт» – отримав сертифікат від компанії Letter to Fest, яка займається кінофестивальною дистрибуцією, повідомляє Держкіно.

Цього року до складу журі фестивалю увійшли продюсер Сергій Лавренюк, режисер та продюсер Валерія Сочивець, оператор Ярослав Пілунський, акторка Наталія Васько, кінокритик Лук’ян Галкін, звукорежисер Артем Мостовий, актор та волонтер Мирослав Гай, продюсер Анастасія Буковська та режисер Ростислав Держипільський. Головна нагорода фестивалю становила 50000 гривень, наданих Генеральним партнером «Райффайзен Банком Аваль». Кошти, зібрані у «Фонді взаємодопомоги», отримав володар Призу глядацьких симпатій, якого глядач обрав шляхом SMS-голосування.

Одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів проходили на 80 майданчиках України та зарубіжжя. До конкурсної програми фестивалю цього року увійшли 9 ігрових стрічок, 7 документальних та 5 анімаційних.

Ретроспективна частина програми фестивалю складалася з фільмів Програми на підтримку Олега Сенцовата інших бранців Кремля та Програми «Кантер: пам’ятаємо», присвяченої спогадам про друга фестивалю Леоніда Кантера.

Додатково у фестивальну ніч київські глядачі змогли побачити  фільми проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!» та трейлери українських фільмів, які скоро з’являться на екранах. 

За підсумками найкоротшого фестивалю короткометражного кіно було обрано переможців. Нагороди фестивалю «Відкрита ніч. Дубль 21» отримали:

Гран-прі фестивалю – «Причинна», реж. Андрій Щербак.

Головний приз в номінації ігрове кіно – «Післясмак», реж. Юрій Катинський.

Диплом фестивалю в номінації ігрове кіно – «П’ять хвилин», реж. Яна Антонець.

Головний приз в номінації неігрове кіно – «Народний музей Авдіївки», реж. Пьотр Армяновский.

Диплом фестивалю в номінації неігрове кіно – «Вихідний», реж. Жанна Максименко-Довгич.

Головний Приз в номінації анімаційне кіно – «Анна Рейнер. Найтемніший синій колір», реж. Оксана Курмаз.

Диплом фестивалю в номінації анімаційне кіно – «Котку» реж. Анастасія Фалілеєва.

Найкраща операторська робота – Матей Пінош, «Діна».

Найкраща режисура – Павло Остріков, «Випуск 97».

Найкраща актриса – Олеся Островська, «Випуск 97».

Найкращий актор – Олександр Пожарський, «Випуск 97».

Приз глядацьких симпатій (за результатами SMS-голосуванням) – «П’ять хвилин», реж. Яна Антонець. Сертифікат від Letter to Fest – «Лабіринт», реж. Степан Коваль, Олександр Колодій.

Фестиваль проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Київської міської державної адміністрації.

 

Система Orphus