Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Facebook створює власний інтернет-супутник Athena

Facebook продовжує розвивати свою ініціативу щодо забезпечення доступу до високошвидкісного інтернету. Згідно з документами, отриманими від Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) за запитом видання Wired, компанія розробляє власний інтернет-супутник, який «забезпечить ефективний широкосмуговий доступ до глобальної мережі по всьому світу».

У Facebook підтвердили роботу над проектом, розкривши його кодову назву – Athena ( «Афіна»). Повідомляє ITC.UA.

«На поточний момент нам поки нічого розповісти про цей проект, але ми вважаємо, що супутникові технології стануть важливим фактором у розвитку інфраструктури широкосмугового доступу наступного покоління. Це дозволить забезпечити широкосмуговим підключенням регіони, де відсутня інтернет », – заявили в Facebook.

Про те, що соціальна мережа займається створенням свого супутника, стало відомо після того, як Facebook оголосив про закриття проекту Aquila. Компанія заявила, що подальша розробка інтернет-дронів не має сенсу, оскільки реалізацією подібних ідей зараз займаються інші компанії. Замість цього, Facebook пообіцяла зосередити свої зусилля на розробці вбудованих систем управління такими апаратами.

Тепер, схоже, компанія продовжить спроби створити власне обладнання для роздачі інтернету, але воно буде трохи відрізнятися. Згідно зі звітом про розвиток широкосмугового зв’язку за вересень минулого року, більше половини планети все ще не підключено до глобальної мережі, і єдиним способом зробити це є використання супутників на низькій навколоземній орбіті. Варто відзначити, що в цьому напрямку вже працюють такі ключові гравці галузі, як OneWeb і SpaceX. Остання, до слова, запустила свій перший інтернет-супутник в лютому цього року.

Джерело: TheVerge

Система Orphus