Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Експедиція “Пам`ять нації” побувала у Миргороді (ФОТО)

Всеукраїнська кампанія «Пам’ять нації» — це ініціатива українських націоналістів вшанувати загиблих героїв, які полягли у російсько-українській війні. Формально кампанія стартувала 23-го травня 2017 року на День Героїв, хоча заходи відбувалися ще з 2014. Станом на початок вересня 2017 було встановлено 30 пам’ятних хрестів по всій Україні. На кожному зі встановлених пам’ятників викарбуваний рунічний тризуб. Сам пам’ятник важить близько 1 тонни.

З 19 по 23 липня кампанією здійснюється історична експедиція 10-ма полковими містами Гетьманщини. Експедиція «Пам’ять Нації» 22 липня завітала до міста Миргород. Зустріч відбулася в краєзнавчому музеї. Поспілкуватися з учасниками експедиції прийшли члени ГО “Миргородський полк українського козацтва” та краєзнавці. Про це повідомили у Миргородській міській раді.

Організатори говорять, що головною метою їх поїздки є поєднати історично всі полкові міста, показати козацькі бойові артефакти та провести панахиду по полковниках кожного міста. Також в процесі зустрічі відбувається зйомка фільму про оборонні споруди козацьких часів.

Людмила Розсоха – краєзнавець, заслужений працівник культури України, розповіла експедиторам про історію миргородського полку та фортецю, що існувала в місті за часів козацтва.

У ході відвідування міста, була представлена виставка козацьких старожитностей, зокрема: переносна гармата, полковий пірнач, чекан, порохівниці, бунчужний спис міського вартового, печатка князя Святослава Хороброго. Цікавими були також предмети козацької зброї: бойові ціп, сокира та коса.

На завершення зустрічі, в пам`ять про полковників Миргородського полку, настоятель Всіхсвятської церкви УПЦ КП отець Роман відслужив панахиду.

Система Orphus