Ви тут:
Полтавщина Споживач Суспільство 

Вилучать з торгівлі масло псевдо-виробників “Техмолпром”, “Гадячсир”, “Лозинський молочний завод” і “Полтавамолпрод”

Перевірку виробників фальшивого масла на Полтавщині провели після виходу в ефір сюжету на телеканалі «1+1» про фальсифікат.

Відповідне доручення отримали головні управління Держспоживслужби в Івано-Франківській та Полтавській областях після  підозри щодо невідповідності вершкового масла встановленим вимогам.

Нагадаємо, фальсифікат вершкового масла поширювався в магазинах за ціною нижчою, ніж собівартість натурального масла.

Журналісти здали на аналіз зразки даного продукту і дослідження довели, що продукт має у своєму складі жири рослинного походження і маслом по суті не є.

Згідно з результатами перевірки було підтверджено, що на даний час потужності ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Лозинський молочний завод», ТОВ «Полтавамолпрод», яке знаходиться у селі Шишаки Полтавської області, а також ПВП «Молокозавод-Карпати» за адресою Рожнятів Івано-Франківська область не здійснюють виробничої діяльності.

Крім того, виробник нібито білоруського масла, маркування якого зазначає адресу смт Житянка Івано-Франківської області, взагалі відсутній в реєстрі операторів ринку.

Відповідно, масло солодковершкове, яке реалізовується зараз в торгових мережах на території України під маркою зазначених підприємств, фальсифіковане і відповідно до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є небезпечним харчовим продуктом, який має шкідливий вплив на здоров’я людини та є непридатним для споживання.

Тепер Держпродспоживслужба доручила своїм територіальним органам посилити роботу з цього питання, у тому числі щодо забезпечення вилучення з обігу у разі виявлення фальсифікованої продукції з її подальшою утилізацією.

Відповідно до чинного законодавства, вилучення та відкликання з обігу небезпечної продукції повинні забезпечувати оператори ринку.

Нагадаємо, начальник головного управління поліції у Полтавській області Андрій Замахін повідомив, що за фактом отриманої від журналістів інформації слідче управління починає досудове розслідування за статтею 277 Кримінального кодексу України («Випуск або реалізація недоброякісної продукції»).

Система Orphus