Ви тут:
Культура Суспільство 

Держкомтелерадіо оштрафував підприємця за ввіз російських книжок

Держкомтелерадіо оштрафував столичного підприємця Олексія Корякіна за незаконну реалізацію книжкової продукції, завезеної з РФ без дозвільних документів.

Про це пише “Читомо”.

Книжки, які розповсюджувалися без дозвільних документів, вилучили з обігу, а на підприємця наклали адміністративно-господарський штраф у розмірі 37 тис. 230 грн. Зазначається, що у разі повторного порушення, сума штрафу складе 186 тис. 150 грн.

Також у відомстві додали, що, станом на 9 липня, було складено 10 протоколів про накладення адміністративно-господарських штрафів, загальна сума яких складає 372 тис. 300 грн. При цьому, незаконно ввезені книжки вилучено з обігу.

У Держкомтелерадіо нагадали, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Система Orphus