Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Бюджет участі: жителям Подільського району нагадали про можливі теми проектів та основні вимоги до них

Учора відбулась нарада щодо реалізації Бюджету участі-2019 у Подільській районній у місті Полтава раді. Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач та фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк нагадали мешканцям району про можливі теми проектів в рамках реалізації Партиципаторного бюджетування та основні вимоги до них. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Бажання покращити своє місце є, однозначно, про що свідчить кількість присутніх на зустрічі. У залі майже не було вільних місць. Полтавець Руслан Панченко прийшов уже з готовою ідеєю, лишиється лише оформити усе на папері:

– Хочу подати проект щодо облаштування майданчика для прогулянок зі своїми домашніми тваринами, – розповів чоловік. – У нашому місті, на жаль, немає місця, де можна було б вигуляти собаку. Я сам маю собаку і тому на собі розумію, як не вистачає такої території. Багато вигулюють своїх тварин біля шкіл чи садочків – це неправильно. Але ж щоб вирішити цю проблему власники домашніх улюбленців повинні мати альтернативу.

Під час розмови з мешканцями Оксана Деркач зауважила, що успіх проекту залежить не лише від того, хто його подав. Це системна робота усієї команди:

– Відповідальність лежить на кожному. Успіх залежить від усіх, хто в команді. І добре, коли така команда є взагалі, починаючи від тих, хто агітуватиме за свій проект, закінчуючи людьми, які долучатимуться до процесу його реалізації. Тільки тоді можливий гарний результат. Практика показує, що люди охоче об’єднуються за для спільної мети: покращення своїх мікрорайонів і тим самим роблять нашу Полтаву ще більш затишним містом.

Така ж консультаційна зустріч уже відбулась у Київській районній у місті Полтава раді. Попереду – Шевченківська.

А тим часом, доки триває прийом проектів на майбутній рік, у місті реалізовують ті ідеї, які здобули найбільшу кількість голосів у 2016 році. Серед таких – облаштування міського пляжу біля вулиці Зелений острів. Перевірити як тривають роботи приїздила секретар міської ради Оксана Деркач.

Нині тут працює екскаватор, який знімає ґрунт, вирівнює поверхню, аби потім застелити її піском. Заплановано, що тут прокладуть доріжки, встановлять кабінки для переодягання. Втім, найголовніше, пляж буде інклюзивним. Без зайвих клопотів люди з інвалідністю зможуть на візках заїхати у воду завдяки пандусам.

Реалізовувати цю ініціативу мали торік. Це великий проект, який вимагає врахування усіх деталей і, відповідно, від цього збільшується його загальна вартість: з 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Аби зробити усе якісно роботи почали одразу, як тільки детально усе доопрацювали. Відкритим ще лишається питання з вбиральнями, на що також будуть додатково виділені кошти з міського бюджету.

Система Orphus