Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Безбар’єрний простір, антивандальні лави та брендові люки: якою планують зробити центральну вулицю Полтави (ФОТО)

Обговорення щодо оновлення центральної вулиці Полтави — Соборності — від центру до Соборного майдану тривають вже давно. Наразі вже готовий попередній ескіз, який передбачає демонтаж всієї бруківки, оновлення каналізаційної та ливневої систем та безбар’єрне середовище.

Сьогодні в Інституті розвитку міста презентували план реконструкції вулиці Соборності. Найцікавіші зміни — зникнення бордюрів в рамках пішохідної зони та заміна старих дерев на нові.

«Замість існуючої бруківки буде безбар’єрний простір в межах першої зони — від вулиці Європейської до вулиці Гоголя. Зникнуть бордюри, все буде на одному рівні. Це відповідає нормам доступності маломобільних груп населення. Пропонується заміна зелених насаджень, старі дерева викорчовуватимуть і будуть нові. Це плануються алейні дерева зі сформованою кроною — загальна висота дерев до 5 метрів і діаметр стовбура 12 см. Старі дерева мають суттєвий вік, за нашими даними вони висаджені у 1955-57 роках, їх вік добігає 60-ти років і протягом деякого періоду можуть стати аварійними», – зазначає головний інженер проекту Сергій Мурза.

Проект реконструкції вулиці відноситься до одного з напрямів стратегії інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030», який має назву «Посилення статусу Полтави як регіонального центру». Вулицю Собоності від Європейської до Соборного майдану умовно поділили на 4 зони:

1 – від вулиці Європейської до вулиці Гоголя (пішохідна зона);
2 – від вулиці Гоголя до вулиці Конституції;
3 – територія обмежена вулицею Конституції;
4 – від вулиці Конституції до Соборного майдану.

Міський голова Олександр Мамай стверджує, що у бюджет на 2019 рік закладуть кошти, щоб весною наступного року взятись за капітальний ремонт.

«Цей проект ми обговорюємо вже давно. Молоді буде дуже багато і не виключено, що буде вживати алкогольні напої і може щось накоїти, тому лави будуть антивандальними. І біля кожної лави буде електричний пристрій, де можна буде підзарядити телефон. Всі жителі міста у літній час хоча б один раз прогулюються цією вулицею. У бюджет на 2019 рік закладемо кошти. Самі ремонтні роботи це невеликі кошти, але встановити пункти відпочинку, лави буде великим пріоритетом».

Серед іншого — встановлення велопарковок, смітників, нових опор освітлення, навігаційна система — покажчики до туристичних місць, тактильна плитка для людей з обмеженими фізичними можливостями, брендові люки з написом «Полтава» та боларди — спеціальний механізм, встановлений на межі пішохідної та проїжджої частини. Не дає транспорту заїжджати на пішохідну частину, але при потребі механічно зникає для заїзду снігоприбиральної техніки чи інших видів транспорту.

На презентації пролунали пропозиції щодо встановлення на вулиці інформаційних кіосків для туристичної привабливості. Інженер погодився з цією думкою і пообіцяв взяти її в розробку. Його можна розмістити, для прикладу, на Театральній площі. Але, на його думку, напроти ЦУМу не буде ніяких архітектурних елементів, адже вулиця має проглядатись аж до дзвіниці, що на Соборному майдані.

Цю ідею реконструкції вулиці розглядатимуть на архітектурній раді, обговорюватмуть на  круглих столах із залученням громадськості. Вже цієї осені планують отримати експертизу проекту. Експерти зазначають, що розпочинати капітальний ремонт слід із оновлення підземних комунікацій та ливневої системи.

 

Система Orphus