Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Батьків не можуть змушувати купувати зошити чи шкільну форму конкретних виробників, – Лілія Гриневич

Батьки мають право впливати на вибір шкільної форми та можуть не купувати додаткові друковані зошити. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі програми «Сніданок з 1+1», повідомляють на сайті МОН.

«Ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна й у звичайному зошиті писати, головне, щоби був підручник або роздатковий матеріал від вчителя. Йдеться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні бізнеси. І ці пропозиції — і те купити, і те, і те — дуже часто якраз стимульовані зовні для того, щоби заробляти гроші», — зазначила вона.

Також школи не можуть змушувати батьків купувати форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

«Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купувати конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим. Що батькам також потрібно пам’ятати — ви є дорослі люди й повинні мати вплив на ці питання в школі», — пояснила Лілія Гриневич.

Система Orphus