Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Апробацію реалізації медичної реформ здійснюють на Полтавщині”, – Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник голови Олег Пругло та директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зустрілись з місією Світового банку для обговорення можливостей та перспектив співпраці. Головною темою зустрічі стало впровадження на території Полтавської області медичної реформи, в якій регіон є пілотним.

Представники Світового банку моніторили використання коштів, що виділені для реалізації медичної реформи. Попередні результати є позитивними.

Ми проводимо оцінку — як ідуть справи і чи є прогрес по різних компонентах. І такі коригування потрібно робити. Один з результатів такого перегляду є те, що ми виділяємо додаткові кошти на Полтаву. Якщо брати всі області України, які беруть участь у медичному проекті, то Полтава дуже добре себе показує. Але треба робити ще більше. На повній швидкості рухатись, щоб до кінця реформа була втілена і вся робота була завершена. На середньостроковому етапі ми вже підтвердили прогрес, що відбувається у Полтаві”, – підтвердила директор Світового банку в справах Білорусі, Росії та України, регіону Європи та Центральної Азії Сату Кахконен.

За словами очільника Полтавської ОДА Валерія Головка, оскільки Полтавщина є провідною у впровадженні медичної реформи, необхідні додаткові кошти на модернізацію лікарень, госпітальних округів, ланок медицини і т. д. Тому вже зараз ведуть перемовини з Кабінетом Міністрів, щоб отримувати додаткові фінанси без згоди уряду.

“По тим оцінкам реалізації у Полтавській області медичну реформу вважаємо найуспішнішою. У нас великі плани і в подальшому хочемо обговорювати поглиблення наших реформ і модернізацію медичних закладів — створення госпітальних округів, відновлення третинного рівня медицини. І на це нам потрібні додаткові ресурси. Зараз обговорюємо з Кабінетом Міністрів нашу ініціативу щодо надання нам повноважень без згоди уряду отримувати додаткові фінансові ресурси і це буде зроблено через голосування і зміни в законі “Про державний бюджет” і “Податковий кодекс”. Сподіваємось, ця ініціатива буде підтримана Верховною Радою і потім будемо разом з вами розмовляти як з повноцінним суб’єктом”, – зазначив Валерій Головко.

Левова частина використання коштів бюджету направляється на медичну галузь, бо є надзвичайно великі проблеми з серцево-судинними й онкозахворюваннями. Тому на Полтавщині у планах на наступний рік — будівництво нових сучасних відділень, лікарень. За словами керівництва ОДА, є труднощі з профільним міністерством. Полтавщина своїми темпами випереджає МОЗ, а тому варто створювати загальноукраїнський формат. Щоб регіони нічим не відрізнялись один від одного у впровадженні, наприклад, телемедицини, яка на Полтавщині вже працює. Адже апробацію реалізації реформи здійснюють у Полтавській області.

“Ми зараз модернізовуємо заклади, але є складнощі з реалізацією реформи, бо випереджаємо профільне міністерство за своїми темпами з провадження сучасних технологій — телемедицини, первинної і третього рівнів медицини. Але виходячи з вартості цих об’єктів, нам потрібні додаткові фінансові ресурси. Тому що апробацію реалізації реформи здійснюють у Полтавській області”, – зауважив Валерій Головко.

Також в рамках зустрічі обговорили і земельне питання. Світовий банк має намір обговорювати з урядом створення ринку землі і на це готовий витрачати свої фінансові ресурси.

Система Orphus