Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Аналітики пропонують змінити законодавство у сфері наукових досліджень (ВІДЕО)

Щороку в Україні проводять наукових досліджень на 5 мільярдів гривень. Використання цього бюджету до 2018 року не передбачало розробку аналітичних документів – policy briefs, notes, reports, papers. У той же час, попит держави на такий вид документів поступово зростає. Інститут аналітики та адвокації оприлюднив на своїй сторінці у Facebook відеоінфографіку, яка допомагає зрозуміти, як раціоналізувати сферу науки задля отримання максимального ефекту від усіх досліджень.

Policy документи – аналітичні звіти, записки чи інші документи, які містять у собі аналіз проблематики, законодавчої бази, плюси і мінуси досліджуваної сфери, а також рекомендації щодо її покращення. Їх мета: забезпечити якісні пропозиції та рішення для удосконалення політик влади у різних сферах. Саме такі документи могли б допомогти уникнути неточностей у законодавстві та сприяти прийняттю меншої кількості законів, які тільки декларують політики влади. Досі проблемою України залишається те, що держава, зазвичай, замовляє дослідження у своїх же державних установах напряму, без конкурсу. Такі дослідження мають наукову спрямованість, а установи, у більшості, не спеціалізуються на аналітиці.

Разом з тим, законодавчо, не виокремлено поняття аналітичного дослідження з формування чи огляду політики. Відповідно, відсутнє й належне фінансування. Хоча запит держави на такі продукти щороку зростає. Про констатацію цієї проблеми та одну із альтернативних пропозицій її вирішення йдеться у відео.

  • Зараз в Україні існує понад 150 аналітичних центрів, які можуть створювати policy документи. Однак, чинне законодавство не передбачає замовлення такого роду аналітики, хоча вона затребувана. – додає виконавчий директор ІАА Юрій Ромашко. – Сьогодні ми працюємо над тим, щоби створити умови, за яких органи влади без будь-яких проблем чи юридичних перешкод зможуть замовляти аналітику на конкурентних засадах, в тому числі, і в аналітичних центрів.

В ІАА пропонують вирішення цього недоліку. Зараз усього 3% коштів, спрямованих на проведення досліджень, розподіляється на конкурсній основі. Якщо відсоток таких робіт збільшити, то держава зможе отримати кваліфікованого виконавця, зростання конкуренції, зменшення вартості та необхідне дослідження належної якості.

Відеоінфографіку створено задля візуалізації аналітичного звіту, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Довідково: Дослідження проведене у рамках ініціативи «Державне фінансування досліджень», яке здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки МФ «Відродження».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Система Orphus