Ви тут:
Знай Наших! Полтавщина Суспільство 

49 велосипедистів з Полтавщини відновили велосипедний шлях на дачу В. Короленка

14-15 липня 42 велосипедиста з Полтави, 6 – з Миргорода та 1 з Лохвиці взяли участь у відтворенні велосипедного шляху В.Г. Короленка «Велосипедом на дачу Короленка». Про це повідомила “Новинам Полтавщини” співорганізатор проекту, екскурсовод Людмила Вітенко.

Оселившись у Полтаві на початку ХХ ст., Володимир Галактіонович придбав собі ділянку у селі Хатки, де був збудований дачний будиночок. «Поїхати в Хатки і поринути в цілющу нірвану», – так писав він друзям про майбутній літній відпочинок. У Хатках Короленко працював над літературними творами, писав статті і мусив дуже часто відвозити листи на пошту. Найближче поштове відділення знаходилося за 10 верст у Великих Сорочинцях, тому письменникові потрібен був транспорт – велосипед.

Про велосипедний шлях Короленка можна дізнатися з листів письменника близьким та друзям. Він вирушав на велосипеді зі свого будинку по вул. Мало-Садовій, 1 (нині Короленка, 1) до Київського вокзалу, вантажив велосипед у потяг, прямував до станції Гоголеве, а звідти на велосипеді у Хатки. Після смерті Володимира Галактіоновича велосипедом до нього на дачу ніхто не їздив.

Ідея відтворення велосипедного шляху Короленка виникла у заступника ГО «ВелоПолтава» Юрія Репала та наукового співробітника Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка Людмили Вітенко близько 2-х років тому. Вони опрацювали великий пласт архівних матеріалів, щоб відтворити цей маршрут досконало. Задля реалізації проекту було створено оргкомітет у складі Юрія Репала, Людмили Вітенко та Володимира Грибова (модератора спільноти «Велопокатухи в Полтаві»).

Похід розпочався 14 липня о 7.00 біля будинку В.Г. Короленка. Учасників походу прийшли привітати сам Володимир Галактіонович з дружиною (в ролях Олексій та Інна Керусови, учасники походу).

У приміську електричку з Полтави сіли 42 людини з велосипедами. На станції Гоголеве до основної полтавської групи приєдналися велосипедисти Миргорода та Лохвиці, і група зібльшилася до 49 чоловік. Так здолали шлях близько 20 км до Великих Сорочинців.

Там відбулася динамічна, з елементами інтерактивну екскурсія. Учасники відвідали бароковий Спасо-Преображенський храм, який свого часу став усипальницею гетьмана Данила Апостола, спустилися у таємничі сорочинські підземелля, в яких, за легендою, сховані гетьманські скарби, побували на гостинах у Великосорочинському літературно-меморіальному музеї М.В.Гоголя, де послухали заводних пісень від гурту «Жабокрюківські дядьки», згадали про відкриття пам’ятника М.В.Гоголю та «Сорочинську трагедію», не обминули відому ярмаркову площу та завершили мандрівку біля пам’ятника сліпому кобзареві Михайлові Кравченку.

Шлях від Сорочинець до Хаток пролягав мальовничою місцевістю. Дачний будиночок Короленка знаходиться на високому пагорбі, там на гостей чекали столи, вкриті білосніжною скатертиною, відомий Короленківський чай, свіжі пиріжки. У будиночку письменника піаністка Катерина Гаврилова влаштувала справжній концерт, паралельно з цим на балкончику мезоніну відбувалася фотосесія з Володимиром Галактіоновичем. Неперевершену атмосферу спокою, затишку у цьому благодатному куточку на Шишаччині підтримують небайдужі люди на чолі з Антоніною Антонець.

На березі Псла, де любив проводити вільний час Короленко, був розбитий наметовий табір.

Фото: Юрій Репало

поширити новину: