Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

4 роки з Дня звільнення Торецька: полтавці привітали українських воїнів зі святом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

21 липня виповнилось 4 роки з Дня звільнення Торецька від російських окупантів. З цього приводу у місті відбулась низка святкових заходів.

Приїхав поздоровити українських визволителів і депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов та представники ЗМІ.

Місто Торецьк знаходиться на лінії зіткнення, до позицій проросійських терористів 3 км, тому перше, що побачили полтавці був блокпост. Прилетіти “подарунки” від ворога можуть в кожну мить. Але всі до цього звикли. Страху не має.

Найтепліші привітання і свіжозварена кава від служби військового правопорядку і поліцейських о 6:15 ранку. 

Далі – база ВСП. Місце необжите. Покинуті будівлі колись квітучої спортивної бази, довелося відбудовувати, ставити захисні укріплення. Вперше за 4 роки від початку бойових дій на флагштоці стадіону урочисто, співаючи Державний Гімн, підняли Державний Прапор, який привезли військовим полтавці. 

О 10-й годині відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку полеглим визволителям Торецьку. Не зважаючи на те, що серед місцевого населення є багато прихильників “Руського миру”, які чекають на реванш Московії, патріоти України вийшли вшанувати пам’ять Героїв. 

Руслан Рогов вручив нагороди Полтавської обласної ради “За вірність народу України” українським воїнам.

“Найщиріші слова вдячності депутатам обласної ради. За підтримку, за увагу, за оцінку службової діяльності військовослужбовців Полтавського гарнізону. Ми всі разом налаштовані на позитив. Разом ми переможемо і звільнимо нашу землю від окупантів”, – сказав начальник Полтавського зонального відділу військової служби правопорядку полковник Валерій Мисник. 

“У 2015 році місто Торецьк ще називалось Дзержинськ, ми приїздили сюди вручати нагороди бійцям. Тоді мне вразив командир, який після нічного поранення, після операції приїхав в пункт розташування своєї частини і сказав: “Я не можу дозволити, щоб ви вручали відзнаки моїм бійцям, а я був відсутній”. Потім він втратив свідомість. Це був перший випадок, коли я зрозумів, що мужність наших військових, їхня жертовність і відвага набагато більше, ніж якісь гасла! Вони воюють за рідну землю, за рідну країну, і тому наша армія непереможна! Сьогодні ми вручали нагороди справжнім бійцям від голови обласної ради Олександра Біленького, голови ОДА Валерія Головка. Ми всі українці і допомога нашим воїнам від Полтавської обласної влади буде завжди!”, – сказав депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов.

Український та червоно-чорний прапори полетіли над степами Донбасу! 

13:00 Мирне життя. Мирне місто. За 3 км від нього рвуться снаряди. Тече кров, гинуть солдати. Гинуть люди в одностроях заради миру на цій землі, заради майбутнього наших дітей, жінок, матерів, друзів, батьків. Хтось повинен бути на передовій. 

І поруч з тим лунає дитячий сміх і кипить мирне життя.

Захищають нашу землю хлопці і дівчата з усіх областей України: Донеччини, Черкащини, Житомирщини, Львівщини, Полтавщини та інших. На війні важко. Кожна хвилина, як остання у житті. Тому змінюються цінності. Все матеріальне відходить на другий план. Тут розумієш, що таке братство, плече побратима, духовність. 

15:00 Виїзд до Полтави. Кілометр, другий, все ближче до малої батьківщини, блокпости, але серце зосталось. Зосталось з нашими хлопцями і дівчатами, які там нас боронять. 

Система Orphus