Ви тут:
Суспільство Україна 

За останні 3 роки зроблено потужний ривок у покращенні інвестиційного поля у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

Інвестиційну привабливість проектів з енергоефективності, “чистої” енергетики та переробки сміття розглянули Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Головою Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимиром Ставнюком та заступником Голови Фонду державного майна України Юрієм Нікітіним на відкритті Invest Energy Day в Торгово-промисловій палаті України, повідомляє “Урядовий портал“.

Починаючи із 2014 р., Держенергоефективність спільно з урядовцями, парламентарями та експертами запроваджує кардинально нові підходи щодо інвестування та співфінансування проектів “чистої” енергетики та сфери енергоефективності.

Зокрема, механізм співфінансування, покладений в основу програми “теплих кредитів”, дозволив заохотити більш як 400 тис. родин до енергоефективності та стимулювати залучення близько 6,3 млрд грн в економіку України.

Ще одним ефективним інструментом, який запроваджено для утеплення саме бюджетної сфери, є ЕСКО. Після створення у 2016-2017 рр. відповідної законодавчої бази у цій сфері сьогодні вже реалізуються проекти за понад 140 ЕСКО-договорами на суму понад 120 млн гривень. Це лише старт, адже впродовж лише кількох місяців 2018 р. кількість оголошених ЕСКО-тендерів у системі електронних публічних закупівель «Prozorro» зросла із 100 до понад 400 таких аукціонів.

Крім цього, тісна співпраця із місцевою владою дозволила створити єдину інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів, яка налічує вже понад 16 тис. будівель. Тому компанії мають чималий вибір об’єктів для інвестування.

Також Агентство розпочало партнерство у питаннях ЕСКО із центральними органами влади: Міноборони, Міносвіти, Держводагентством, Держстатом, Держпродспоживслужбою, Нацкомфінпослуг.

Якщо говорити про “чисту” енергетику, то створення сприятливої законодавчої бази та стимулів активізувало інвесторів. За три роки в українські “зелені” проекти залучено понад 1 млрд євро інвестицій. На привабливості “зеленої” енергетики також наголошував особисто Президент України Петро Порошенко на засіданні Національної інвестиційної ради.

Система Orphus