Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Як допомогти дитині полюбити книжки

Літо — час, коли школярам не дуже хочеться братися до читання, а з іншого боку — саме добра нагода привчити дитину читати без спонукання. Кілька порад батькам з цього приводу сформулював Друг Читача.

Створіть книжкову атмосферу, книжкову естетику. Облаштуйте красиві полички, додайте декору. Нехай книжечки лежать і на робочому столі, і на чайному столику, і в передпокої, і навіть на кухні. Але не перестарайтесь.

Зважайте на рівень підготовленості дитини. Обирайте спочатку легкі твори, нехай дитина звикає до читання потроху. Дитині, яка щойно навчилась читати, навряд сподобаються «Тореадори з Васюківки» (об’єм великий, та й друкують зазвичай такі твори шрифтом, який краще сприйматимуть вже 10-річні тощо).

 

Читайте вголос дитині, читайте разом з дитиною. Це допоможе не лише звикнути до атмосфери читання, а й покращити ваші стосунки.

Запропонуйте дитині створити власну книгу, так вона буде спочатку сприймати читання як гру.

Залучайте інші види мистецтва. Дивіться книжкові екранізації, слухайте музику, яка була написана на літературні твори, переглядайте ілюстрації та малюйте свої.

Говоріть про книги, обговорюйте і сперечайтесь (в здорових межах, звісно). Проводьте паралелі книжкових історій та персонажів з реальним життям: “А як би ти зробив/зробила?” тощо.

Не карайте читанням!

І, головне, – читайте самі! Тобто пам’ятайте, що діти наслідують, намагаються часто бути схожими на дорослих. Сформуйте родинну звичку читати перед сном, наприклад.