Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Вперше у Полтаві стипендіанти Президента України презентували свої роботи (ФОТО)

Сьогодні, 27 червня, у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відкрилась звітна виставка молодих майстрів народного мистецтва, які стали стипендіантами Президента України.

Згідно з Указу Президента України «Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва» щорічно призначається стипендія молодим майстрам, які володіють техніками народного мистецтва, використовують у творчості українську орнаментику, традиційні технології народної образотворчості та художньо-мистецькі прийоми, що спираються на досвід багатьох поколінь ратаїв традиційного народного мистецтва.

З Полтавщини молодих майстрів, яким призначили стипендію Президента України, налічується 50, на виставці ж представлені 90 робіт від 32-х майстрів. Це і вишивка, і кераміка, і різьблення по дереву, і писанкарство та багато інших видів мистецтва. Анастасія Пилипенко родом з Решетилівки змалечку займається вишивкою. На виставці можна переглянути її рушник, вишитий гладдю, і жіночу сукню.

«Стипендіатом бути – цього навіть не очікувала. Це класні емоції. Кілька років подавала, але не виходило. Цього разу вперше пройшла. Мене мама з дитинства навчала вишивати, вона теж відома майстриня Олена Коршунова. Скільки себе пам’ятаю, стільки і спостерігаю за голкою. Я більше вишиваю жіночі сорочки, дитячий одяг і рушники. У рушник найбільше вкладаєш душі. Часу витрачаю по-різному – якщо сісти і від початку до кінця, то дві неділі достатньо, якщо знаходиш час між роботою, то близько місяця, а то й більше», – говорить Анастасія.

Виставка організована за ініціативи Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА спільно з Полтавським краєзнавчим музеєм, обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради та Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України (НСМНМУ).

Як зазначає голова Полтавського осередку НСМНМУ Євген Пілюгін, стипендіанти отримують кошти щомісячно протягом року. Передовсім їх витрачають на матеріали, поїздки, літературу.

«Це дуже важливо залучати майстрів до подібних програм. По-перше, це щомісячна стипендія протягом року. Гроші йдуть на розвиток, матеріали, поїздки, літературу, утримання майстерні. Якщо це гончар, то йому потрібні дрова, якщо це вишивальниця, то їй треба купити нитки. Школярі отримують менше – близько 700 гривень. Якщо людина закінчила відповідний заклад, то більше 1500 гривень в місяць».

Звітні виставки молодих майстрів народного мистецтва – стипендіантів Президента України вже проходили в Києві у Верховній Раді України,  в Інституті декоративно-ужиткового мистецтва імені Бойчука. У Полтаві ж виставка триватиме до 5 липня.

 

Система Orphus