Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

Відбудеться презетація фільму ісландського режисера «Миргород, або Пошук склянки води» (трейлер)

У березні цього року фільм ісландського режисера Ейнара Тора «Миргород, або Пошук склянки води» отримав Гран-прі міжнародного фестивалю документального кіно Global India International Film Festival за найкращу сценарну, режисерську та продюсерську роботу.

Миргородців запрошують на презентацію фільму та зустріч із авторами, яка відбудеться 28 червня о 12-й годині в кінотеатрі «Візорія» (м.Миргород, ТЦ «Мир»). Вхід вільний.

Це фільм про життя невеликого провінційного міста-курорту Миргород в світлі глобальних світових суспільних трансформацій та у часи особливо болючого випробовування українського народу  – війни на сході. Його дія відбувається у 2015 році. Провідна тема фільму, розвинута Ейнаром Тором за ідеєю відомого полтавського поета та художника Олега Мінгальова, тема води як фізичного та езотеричного явища та одного з основних скарбів щедрої української землі. Вода як вічний код життя, універсальний для цілого світу, несе в собі ключ до фізичного та психологічного зцілення кожного з нас, постійного оновлення й одвічного коловороту явищ в природі. Адже всі ми є частинками світу і повсякденний вибір кожного з нас має наслідки, які виходять за рамки очевидного. Велика таємниця води та таїнство нашого перебування на цій землі тісно пов’язані між собою. Під час створення фільму Ейнару Тору постійно допомагали Олег Мігнальов та його дружина Інна Мінгальова, перекладач.

Автори фільму намагалися донести думку, що будь-якої економічної кризи, скорочення природних ресурсів, забруднення довкілля та навали небезпечних хвороб можна уникнути, якщо прислухатися до того, що каже нам така неймовірна субстанція, як вода. Фільм дає можливість нації осмислити себе у глобальному світі, який завдяки останнім технологічним досягненням став відкритим до тісної взаємодії між окремими людьми та цілими народами.