Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні ліквідували ще один банк: 127 млн грн відшкодуює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 18 червня 2018 року № 345-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ “Банк “Юнісон”.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як зазначають в НБУ, відповідно до вимог статті 76 Закону України “Про банки і банківську діяльністьПАТ “Банк “Юнісон” було віднесено до категорії неплатоспроможних 28 квітня 2016 року:

“Починаючи з середини 2014 року Національний банк України неодноразово звертав увагу ПАТ “Банк “Юнісон” на невідповідність структури його власності вимогам прозорості.

Так  станом на 1 січня 2014 року акціонерами банку були дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні: компанія IDP Capital LTD  – 82,5% акцій банку та компанія MCHL Finance LTD  – 17,5% акцій банку. Інформація про акціонерів цих компаній банком не розкривалася з огляду на те, що учасниками кожної з них було більше 10 осіб, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше.

У листопаді 2014 року структура власності банку змінилась і його акціонерами стали 11 юридичних осіб. Інформація про нових акціонерів банку та їх структури власності була розкрита банком Національному банку України лише після набрання чинності у березні 2015 року Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб”.

На сьогодні акціонерами ПАТ “Банк “Юнісон” є 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіє часткою 10% або більше статутного капіталу банку. У кожній компанії є один кінцевий бенефіціарний власник – фізична особа. Деякі з цих фізичних осіб у свій час були або є зараз членами наглядової ради ПАТ “Банк “Юнісон”. Із поточною структурою власності банку можна ознайомитися за посиланням.

Керівники банку із середини 2015 року стверджували, що здійснили викуп банку в попереднього власника тому, що останній не мав можливості надалі здійснювати підприємницьку діяльність на території України. Пакети документів фізичних осіб для погодження набуття ними істотної участі в банку неодноразово подавалися до Національного банку, проте регулятором прийнято рішення про заборону набуття істотної участі. Приймаючи таке рішення, регулятор ураховував, що фінансовий стан заявників не відповідає вимогам законодавства, зокрема, джерела походження їх власних коштів не підтверджені належним чином.

Кошти 98.3% вкладників банку відшкодуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 127 млн грн”.