Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Український фільм “Лагідна” увійшов до списку найкращих фільмів 2018 року за версією The Guardian

Фільм-драма Сергія Лозниці «Лагідна» є копродукцією Франції, Німеччини, Нідерландів і Литви.

Стрічка українського режисера Сергія Лозниці «Лагідна» («Кроткая») увійшла до списку найкращих фільмів, які вийшли з початку 2018 року, за версією британського видання The Guardian, повідомляє “Детектор медіа”.

«Жахлива російська притча про жінку, яка намагається знайти свого чоловіка у сибірській в’язниці, пробираючись через задуху бюрократичних затримок і тяганини… Це – принаймні, спочатку – брутально реалістичне кіно веде його героїню у паломництво крізь безмежний, бездоріжний ліс національного страждання», – йдеться в описі фільму.

Загалом до списку, складеного експертами видання, увійшло 38 фільмів різних жанрів і напрямків: байопік «Темні часи», драма «Три білборда біля кордону Еббінга, Міссурі» та тріумфатор Оскара «Форма води».

Сценарій стрічки «Лагідна» створено за мотивами однойменного оповідання Федора Достоєвського («Кроткая»). За сюжетом, отримавши назад посилку, відправлену ув’язненому чоловіку, жінка із російського села вирушає у безнадійну подорож, аби дізнатися, що сталося з ним.

Нагадаємо, фільм режисера Сергія Лозниці «Лагідна» став одним із 18 учасників головного конкурсу 70-го Каннського кінофестивалю у минулому році. Стрічку створено у копродукції кінокомпаній України, Франції, Росії, Німеччини, Литви та Нідерландів. Українську сторону у копродукції стрічки представляє кінокомпанія Solar Media Entertainment (продюсер Сергій Лавренюк).

У 2018 році на 71-му Каннському фестивалі художній фільм Сергія Лозниці «Донбас» отримав приз за режисуру.

Система Orphus