Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській обласній раді обговорили нововведення у сфері ЖКГ, ветеринарії та харчових продуктів

Сьогодні у Полтавській обласній раді відбувся семінар щодо нововведення законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, ветеринарної медицини і захисту рослин.

Завідувач сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Ірина Максимішина зазначила, що нині є порушення діючого законодавства, зокрема, у сфері житлово-комунальних послуг. Тому варто спілкуватись у режимі попередження, а не застосування штрафних санкцій.

«ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області це орган, який має контрольні наглядові функції з боку держави. А також контроль у сфері ціноутворення і застосування цін. Як показують наші результати перевірок, що були проведені в галузі житлово-комунальних послуг, є практично 100% порушення діючого законодавства. Причини цього – відсутність підготовки спеціалістів, незнання законодавчої бази. Тому враховуючи все це, краще, мабуть, спілкуватись в режимі попередження, запобігання порушення, ніж застосування штрафних санкцій», – зазначила Ірина Максимішина.

Зокрема, приводом обговорення став законопроект №8424 Про внесення змін в Закон України «Про житлово-комунальні послуги» і Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та води». 9 червня його підписав Президент України, а 10 червня закон набрав чинності.

Також обговорили питання щодо вимог законодавства з питань безпечності харчових продуктів, щодо сказу тварин африканської чуми свиней та нодулярного дерматиту великої рогатої худоби: заходи профілактики та недопущення занесення, роль органів місцевого самоврядування у сфері дотримання санітарного законодавства та правила застосування пестицидів, враховуючи безпечність для навколишнього середовища, збереження корисної ентомофауни, бджіл.