Ви тут:
Головне Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відродили свято галушки (ФОТО)

Свято галушки для Полтави з 2006 року було традиційним, коли відкрили пам’ятник галушці як брендовій страві на Івановій горі та почали проводили щорічні фестивалі.

Кілька останніх років його не проводили. Цьогоріч організатори вирішили відродити його і назвати міжнародним гастрофестивалем «Полтавська галушка».

«Маємо бренд – чому тоді не прославити його на всі світи. Спершу ми намагаємось провести фестиваль протягом дня, надалі, можливо, це буде два дні. У фестивалі беруть участі полтавці, китайці, грузини, вірмени, канадійці. А через те, що у Полтаві проходить поетичний фестиваль, на свято галушки завітали і німці, і фіни, і шведи», – розповіла головний організатор свята Лариса Семеняга.

Фестиваль проводиться на Івановій горі.

Неподалік фонтану знаходиться сцена, у парку відбуваються майстер-класи з ліплення галушок, пельменів і їх продажу, навколо Свято-Успенського кафедрального собору розгорнули свою діяльність народні майстри, а білу альтанку прикрасили різнокольоровими стрічками та квітами.

Головною “родзинкою” сьогоднішнього галушкового фестивалю стала реєстрація учасників з прізвищем Галушка.

«Це прізвище мені подарував чоловік на весілля. З таким смачним прізвищем дуже просто живеться. Жодного разу не було думки, щоб його змінити», – говорить учасниця фестивалю Віта Галушка.

Система Orphus