Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку картин ветерана АТО

У Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка відкрилася виставка громадського діяча з Полтави, ветерана російсько-української війни Олекси Коби «Втеча з мряки». Автор представив на суд глядача понад 30 картин. Про це повідомили у Полтавському батальйоні небайдужих.

У травні 2014 року Олекса Коба пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону «Дніпро-1». Був двічі поранений. Зі служби повернувся у 2016. Тоді ж почав малювати.

«У мене з’явилось бажання придбати фарби, полотно, інструменти, без остраху на те, що я тим ніколи не займався. Зішкрібши останні кошти з підробітку, який на той час був, – я придбав все. Із цього почалась історія виходу з внутрішньої мряки», – пояснює він.

Частина робіт – експерименти, розповідають особисті історії, що трансформуються в образах. Деякі картини мають у собі скандинавські та трипільські мотиви, але загалом, за словами друзів-мистецтвознавців, Олексину творчість можна віднести до експресіонізму.

Сам автор говорить, що коли малює – для нього зникає час, простір і так він може годинами сидіти за роботою. Унікальний своєрідний спосіб винести з підсвідомого образи, що можуть розповісти химерні історії та пробудити відчуття. Організатори вважають, що виставка буде прикладом для інших учасників бойових дій, шляхом подолання поствоєнного стану.

Картини Олекси Коби охочі зможуть придбати. Частину коштів із продажу автор передасть на соціальні ініціативи, рештою реалізує майбутні творчі проекти.

Триватиме виставка у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка до 15 липня.