Ви тут:
Культура Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили ІХ Міжрегіональний бібліо-ярмарок креативних ідей (ФОТО)

Сьогодні, 19 червня, в Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного розпочався ІХ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій “Бібліокре@тив-2018”. Професійний форум бібліотекарів проходить під егідою Української асоціації працівників бібліотек для дітей та за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

На захід завітали провідні фахівці з Національної бібліотеки України для дітей, низки дитячих та шкільних бібліотек Херсонської, Миколаївської, Одеської, Донецької, Сумської, Запорізької, Харківської та Полтавської областей.

Ідея заходу – активізація взаємодії дитячих бібліотек для ефективного застосування інноваційних послуг, обмін досвідом бібліотечних працівників та використання читання як основи всебічного розвитку дітей.

Привітала учасників заходу директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

“Друзі, щиро вітаємо вас на Полтавській землі! Наша обласна бібліотека для дітей є генератором багатьох ідей. Її працівники – автори багатьох дитячих заходів, що були проведені не лише для юних полтавців, а і дітей, які проживають на прифронтові території. Все, що ми робимо – ми робимо для позитиву, для дітей і їхніх батьків”, – сказала Валентина Вождаєнко.

Вперше Ярмарок інновацій відбувся у Херсоні в 2010 році, з ініціативи місцевих дитячих бібліотекарів. До них приєднались колеги з Автономної республіки Крим. Наступного року ідею підтримали бібліотекарі Миколаївщини. Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного стала учасником заході з 2013-го року, а майданчиком для якого проведення з 2014-го.

На бібліо-ярмарок кожна бібліотека звітуватиме про реалізацію торішніх ідей і пропонуватиме колегам нові проекти, “платою” за які буде їх втілення у життя. Цьогоріч до уваги учасників представлять 60 нових ідей.

“Архаїчне уявлення про бібліотеку, мов неодмінний її персонаж – це строга жіночка в окулярах, яка видає дітям книжки, а потім запитує чи все уважно прочитали і чи до кінця, сьогодні не є актуальним. Бібліотека – це соціокультурний заклад, що виховує майбутнє покоління на інформаційних ресурсах. Не важливо, що це за ресурси – друковані чи файлові. Головне щоб вони цікавили дитину і приносили їй задоволення. До кожної теми можна знайти свої цікаві, креативні підходи. Головне завдання бібліотекаря – відкрити для малечі світ знань і навчити в ньому орієнтуватися, прищепити любов до книги, як джерела всього світлого і доброго, навчити відрізняти справжню інформацію від фейкової та загрозливої”, – зазначила генеральний директор Національної бібліотеки для дітей Алла Гордієнко.

ІХ Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій “Бібліокре@тив-2018” триватиме у Полтаві 3 дні.