Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували унікальний онлайн-сервіс, завдяки якому спілкуватися з поліцією можна буде не встаючи з дивану

«Безпечне ком’юніті» – онлайн-взаємодія поліції та громади. Цей проект створили для співпраці поліції, громади, міської влади та всіх служб, за для безпеки міста. Полтава стала третім містом в Україні, де запрацював онлайн-сервіс «Безпечне ком’юніті».

Про особливості онлайн-платформи розповіли сьогодні у приміщенні інформаційного центру КО «Інститут розвитку міста».

Задавати поліцейським питання та отримувати відповіді-роз’яснення в режимі он-лайн, позначати небезпечні місця свого району та переглядати запитання своїх сусідів. Такі можливості дає новий онлайн-сервіс створений для побудови діалогу між правоохоронцями та громадянами.

Модератором платформи є представник громади, проте її адміністрування відбуватиметься в тісній співпраці з поліцейськими.

«Ми запускаємо в Полтаві цей сервіс, щоб кожен мешканець міста міг отримати конструктивну та зрозумілу відповідь на будь-яке питання про роботу полтавської поліції. За допомоги сервісу поліція також стає більш інклюзивною. Адже люди, які не мають можливості прийти на прийом через свій фізичний стан, відтепер також зможуть впливати на роботу поліції. Cпрощена система комунікації дасть нам можливість почути більшу кількість містян»,— наголосила інспектор зі зв’язків із громадськістю УПП в Полтавській області Марина Зинюха.

«Я, як модератор платформи, намагатимуся поглянути на проблему людини з різних сторін, «живою» мовою пояснити процесуальні особливості вирішення описаної ситуації, за потреби — надати максимум дотичної інформації та корисних контактів,— пояснив Степан Чуприна, модератор сервісу у Полтаві. — Ми маємо на меті стимулювати у полтавців громадську активність, тому кожна відповідь, за можливістю, буде своєрідною інструкцію, про те як правильно діяти небайдужому містянину в ситуаціях, які можуть становити небезпеку».

Щоб поставити запитання полтавцям треба лише кілька хвилин, сервіс цілком анонімний, необхідно вказати лише свою електронну пошту.

Людина зможе повідомити про проблему, навіть в таких делікатних питаннях, як сімейне насильство, сусід-наркоман чи порушення рівня тиші розважальним закладом. На основі таких повідомлень патрульні екіпажі виїжджатимуть на місце, опитуватимуть сусідів щодо рівня шуму, зможуть провести бесіду із власниками закладу тощо. Ми будемо реагувати на повідомлення про наркотики, розпивання алкоголю, порушення громадського порядку, інші злочини. За потреби, додатково виставлятимемо екіпажі, або піші патрулі, особливо в нічний час.

На карті будуть зазначені усі питання, які вже вирішені та ті, що перебувають в стадії опрацювання. Зайти на сайт сервісу можна тут.

Система Orphus