Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували результати моніторингу дотримання антикорупційного законодавства депутатами міської ради (ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, відбулася презентація результатів моніторингу врегулювання конфлікту інтересів депутатами Полтавської міської ради.

Під час заходу презентували тенденції щодо врегулювання конфлікту інтересів полтавськими депутатами, а також представили Всеукраїнську кампанію з атестації депутатів місцевих рад.

– Конфлікт інтересів – природнє явище, особливо для місцевих депутатів та випливає з конфлікту ролей, коли особа одночасно є батьком, матір’ю, сином, братом, сестрою тощо, одночасно виконуючи службові чи представницькі повноваження. Для місцевих депутатів це актуально через необхідність отримання доходу (вони не отримують заробітної плати за депутатську діяльність), отже, суміщення діяльності, – розповів експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» Костянтин Донченко.

За його словами, наявність конфлікту інтересів у місцевих депутатів – цілком природнє явище. Законодавство розрізняє потенційний та реальний конфлікти інтересів, тобто коли конфлікт існує, але не впливає, та коли він впливає на виконання представницьких повноважень. Головне – вчасно заявити та врегулювати, щоб рішення ради приймалися в інтересах територіальної громади.

– Всеукраїнський моніторинг показав, що найчастішими порушеннями є неналежне врегулювання місцевими депутатами конфлікту інтересів. Потрібно враховувати, що рекомендації НАЗК від 29 вересня 2017 року передбачають різний порядок врегулювання конфлікту інтересів при роботі на сесіях та у комісіях, – сказав Донченко.

У діяльності ж депутатів Полтавської міської ради найчастіше питання конфлікту інтересів торкаються земельних питань та передання комунального майна в оренду та суборенду. Полтавські депутати можуть «похвалитися» як великою кількістю бізнес-зв’язків, так і громадським середовищем свого оточення.

– Депутати міськради від «Рідного міста» пов’язані як з бізнес-структурами, так і з громадським сектором. З 6 депутатів фракції п’ятеро мають пряме чи опосередковане відношення до різних видів бізнесу.  Фракції БПП та «Совісті України» можуть похвалитися підприємницькою діяльністю своїх депутатів. Згідно даних декларацій депутатів політичної партії «Совість України» вони отримали найбільше доходів у 2016 році. Четверо депутатів фракції «Батьківщина» займаються бізнесом. З 7 депутатів фракції міської ради «Совість України» троє, тим чи іншим способом, пов’язані з громадськими організаціями. Аж 4 з 5 депутатів фракції «Батьківщина» беруть участь у діяльності громадських організацій. Лише двоє депутатів фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» задекларували відношення до діяльності громадських організацій. Зате фракція ВО «Свободи» у Полтавській міськраді вирізняється зв’язками з громадськими організаціями. Окремі члени інших партій також причетні до діяльності громадських організацій, наприклад, керівник фракції СДП Олександр Шамота є членом Полтавського обласного осередку федерації лижного спорту України, – підсумував спікер.

Довідково. Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

поширити новину: