Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності ОСББ

Сьогодні у Полтавській ОДА Агентство Держенергоефективності спільно з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні представили ЕСКО-механізм для підвищення енергоефективності ОСББ.

Учасниками семінару стали: заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, голови ОСББ/ЖБК міста і області, профільні асоціації, громадські організації, представники бізнесу.

ЕСКО-житло (Енергосервісні контракти) – це інноваційний механізм фінансування проектів ОСББ в частині утеплення та модернізації опалення, які мають високу вартість. Тобто це утеплення, оплата за яке здійснюється за рахунок економії, що гарантується ЕСКО-компанією. Зазначену ЕСКО – компанію обирає ОСББ і отримує наступні переваги: економію на оплату за опалення (від 50%), утеплення “під ключ” (від проектування до експлуатації), відсутність фінансових та технічних ризиків, підвищення комфорту житлових умов, підвищення комерційної вартості житла (приблизно на 25%).

ЕСКО-механізм фінансування проектів ОСББ вже діє у Києві та Херсоні.

“Цей механізм не потребує кредитів. Він залучає приватного інвестора до впровадження енергоефективних заходів. Саме інвестор входить до ОСББ і ЖБК, впроваджує енергоефективні заходи, відповідно відбувається зниження плати за опалення за рахунок якого сплачується повернення інвестиції протягом 5 років. Сьогодні ми не просто приїхали розповісти про цей механізм, а і привезли потенційних інвесторів”, – сказав Олексій Корчміт.

Сьогодні Полтавщина у сфері енергоефективності посідає середні місця у порівнянні з іншими регіонами України. Але в області є все, щоб вийти в лідери у цьому напрямку.

“У нас в області ЕСКО-проекти працюють, але, на жаль, не в ОСББ. Це дуже дієвий механізм і його потрібно впроваджувати. Він зменшує тариф на 30-40%. Ми сьогодні запросили компанії, що працюють у цьому напрямку. Тепер потрібно розповісти про ЕСКО-проекти потенційним клієнтам. Люди повинні зрозуміти, що це таке і використовувати цей механізм”, – зазначив Олег Пругло.