Ви тут:
Культура Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Полтаві покажуть фільм ісландського режисера Ейнара Тора «Миргород, або Пошук склянки води»

29 червня о 12:00 у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя (м. Полтава, вул. Соборності, 23) відбудеться показ фільму ісландського режисера Ейнара Тора «Миргород, або Пошук склянки води».

Довідково:

У березні цього року фільм отримав гран-прі міжнародного фестивалю документального кіно Глобал Індіа Інтернешнл Філм – за найкращу сценарну, режисерську та продюсерську роботу.

Це фільм про життя невеликого провінційного міста-курорту Миргород у світлі глобальних світових суспільних трансформацій та в часи особливого болючого випробовування українського народу війною на сході. Його дія відбувається в 2015 році. Провідна тема фільму, розвинута Ейнаром Тором за ідеєю відомого полтавського поета та художника Олега Мінгальова – тема води як фізичного та езотеричного явища та одного з основних скарбів щедрої української землі. Вода як вічний код життя, універсальний для цілого світу, несе в собі ключ до фізичного та психологічного зцілення кожного з нас, постійного оновлення й одвічного коловороту явищ в природі. Адже всі ми є частинками світу і повсякденний вибір кожного з нас має наслідки, які виходять за рамки очевидного. Велика таємниця води та таїнство нашого перебування на цій землі тісно пов’язані між собою.

Під час створення фільму Ейнару Тору постійно допомагали Олег Мігнальов та його дружина Інна Мінгальова, перекладач. Автори фільму намагалися донести думку, що будь-якої економічної кризи, скорочення природних ресурсів, забруднення довкілля та навали небезпечних хвороб можна уникнути, якщо прислухатися до того, що каже нам така неймовірна субстанція, як вода.

Фільм дає спробу нації осмислити себе у глобальному світі, яке завдяки останнім технологічним досягненням людства стало відкритим до тісної взаємодії між окремим людьми та цілими народами.

Вхід на перегляд вільний

Система Orphus