Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили питання важливості обізнаності суспільства про Євроатлантичний альянс

Сьогодні у Полтавській ОДА відбувся тренінг для представників обласної державної адміністрації “Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції”.

Учасниками заходу стали: перший заступник голови полтавської ОДА Андрій Пісоцький, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координатор європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Інна Потапова, держслужбовці, військові.

Як було зазначено, вступ України до НАТО – це гарантія безпеки держави. Але вкрай важливим аспектом на шляху до альянсу є інформування суспільства про цю структуру.

У 2000 році за членство України в НАТО виступало лише 25% населення, 33% були проти. У 2012 році кількість скептиків вступу до Євроатлантичного блоку збільшилась до 64%, за членство було лише 13% населення. З окупацією Криму Росією і початком війни на сході настрої українців змінилися. Вступ до НАТО у 2014 році підтримувало вже 33% населення. На сьогодні ця кількість збільшилась до 47%.

“У державі існує концепція з питань інформування громадськості щодо вступу в НАТО. Важливо щоб українці були обізнані, що це за організація і якими вона керується принципами. Вести роботу у напрямку інформування потрібно не лише в столиці, а і в регіонах. Особливо на півдні та сході країни. НАТО – це військовий блок, але шлях до нього лежить через втілення багатьох економічних та соціальних реформ. Країна повинна відповідати європейським стандартам. Цьогорічну програму щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції фінансує держава в обсязі 20 млн грн. Наш ресурс – це державні органи влади, громадські інститути”, – зазначив Богдан Червак.

У користі та необхідності інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції переконаний і Андрій Пісоцький.

“Питання інформування нашого населення стосовно НАТО – це дуже важливо. Гаряча війна на сході – це одне, а інформаційна війна – це інше. В інформаційну війну вкладають дуже багато коштів, абсолютно за всіма напрямками. Тому інформування про НАТО – це інформування про безпеку нашої держави у майбутньому”, – сказав Андрій Пісоцький.

У рамках програми інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції, в обласному центрі відбудеться ще низка заходів: круглі столи, лекції, тренінги.

Читайте також: Андрій Пісоцький: “Україна налаштована на те, щоб бути разом з НАТО”