Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві керівники ДВС прозвітували про стягнення аліментів та заборгованої зарплати

Про результати роботи Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Полтавській області щодо стягнення заборгованості по заробітній платі та аліментах розповіли на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» начальник ГТУЮ в Полтавській області Олег Тимченко та начальник Управління ДВС Віталій Коноз.

На сьогодні у ДВС області перебуває близько 128 тис. виконавчих проваджень на суму більше 3 млрд грн. З них 25% – виконавчі документи про стягнення аліментів, – розповів Олег Тимченко.

«Зокрема, майже 10 тис. документів, за якими сума заборгованості перевищує суму платежів за 3 місяці. Відомості про них внесені до публічного реєстру боржників по аліментах та публікуються у так званій «ДошціГаньби». 900 боржників оголошено в розшук. Більше 5 тис. боржників, у яких наявна заборгованість понад 6 місяців. До них застосовуються нові заходи примусового виконання: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортним засобом, користування зброєю, полювання тощо».

Складено 751 протокол про вчинення боржниками адміністративних правопорушень у зв’язку з несплатою аліментів. З них 40 вже задоволені судом,  тобто боржники відпрацювали на суспільно-корисних роботах, і зароблені ними кошти спрямовані на утримання дітей.

Отримавши дієві засоби впливу на боржників, з початку року державними виконавцями області стягнуто на погашення аліментів понад 88 млн грн. на користь більше ніж 21 тис дітей, що на 30% більше, ніж минулого року. 

Також пріоритетним напрямком в роботі органів ДВС області є виконання виконавчих проваджень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами. Таких проваджень в області порівняно небагато – 290 на суму майже 8 млн грн. З них майже 2 млн грн. стягнуто на користь працівників. Загалом стягнуто заборгованості із 17 підприємств області.

«Робота органів ДВС – не тільки стягнення аліментів і зарплати. На виконані в області перебуває 127 тис виконавчих проваджень, з них стосовно аліментів – тільки ¼, – зазначає Віталій Коноз. – Майже 40%  – це стягнення коштів до держбюджету: це й адміністративні штрафи за порушення Правил дорожнього руху, стягнення адмінкомісій, штрафи санепідслужби… Спостерігаємо позитивну динаміку стягнення виконавчого збору  – 11 млн грн., що вдвічі більше, ніж у минулому році. Збільшення фактичного виконання рішень судів порівняно з минулим роком зросло з 27 до 37%».

 

Олег Тимченко та Віталій Коноз відповіли на питання журналістів та розповіли про роботу з громадянами, зокрема, виїзні прийоми в сільській місцевості. 

Система Orphus