Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У парку “Нижньосульський” на Семенівщині помітили рідкісного птаха

За сприятливих умов та ретельної охорони чаплі жовті можуть знову почати гніздитися на території Національного природного парку «Нижньосульський», повідомляють “Семенівські вісті”.

В останні роки на території Національного природного парку поодиноких самців спостерігали неподалік урочища Чубарове на Черкащині (2012 р.) та села Погребняки на Семенівщині (2013 р.). Найбільшу кількість чапель жовтих спостерігали у поточному році – в кінці травня поодиноких особин бачили біля колонії бакланів великих та на річці Оржиця поблизу села Плехів.

Чапля жовта Ardeola ralloides – один із най рідкісніших птахів на території НПП «Нижньосульський», занесена до Червоної книги України.

Чапля жовта з’явилась в наших краях завдяки будівництву каскаду Дніпровських водосховищ, які вона поступово заселила. У пониззі Сули у 1979-1986 рр. гніздилася на заліснених островах нижньої частини Сулинської затоки, зокрема у незначній кількості (1-5 пар) на початку 1980-х років на острові Петренки у полівидовій колонії чапель поблизу с. Святилівки Глобинського району.