Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах особи похилого віку побували у краєзнавчій мандрівці

Для осіб похилого віку – підопічних територіального центру соціального обслуговування Лубенської РДА влаштували краєзнавчу мандрівку під назвою “Майн либе штетле Лубни”, повідомляють у Лубенській РДА.

Захід відбувся в рамках проекту “Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму”, який реалізовується за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє” в рамках програми фонду «Місце зустрічі:діалог».


Організувала захід Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Її керівник Олександр Чепур розповів присутнім про проект діалогу поколінь та підтримки жертв націонал-соціалізму. До пішої прогулянки запросили і молодше покоління.
Екскурсію провела працівник центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Під час прогулянки вулицями міста вона познайомила відвідувачів з цікавими, невідомими широкому загалу історичними фактами, розповіла про перебування у Лубнах всесвітньо відомого письменника Шолом-Алейхема та найвідомішої єврейської бабусі Пауліни Венгерової. Під час мандрівки учасники проекту побачили історичні фото початку ХХ століття, слухали поезії Максима Рильського та уривки з творів Володимира Леонотовича.


У програмі екскурсії був і перегляд першого художнього фільму з єврейського життя “Ле хаїм”, знятого у 1910 році. Перегляд супроводжувався частуванням, де учасники скуштували страви єврейської кухні, а всі охочі стали учасниками майстер-класу з єврейського танцю “Зодіак”. Допомогу в організації екскурсії надала ГО “PRеDKI”, яка організує краєзнавчі мандрівки в рамках проекту “Лубни. Все цікаве – поряд!”