Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві презентували книгу про анексію та агресію в Криму

У Києві, в Кримському домі, що став другою домівкою для багатьох кримчан-переселенців та платформою для багатьох заходів на кримську тематику, презентували книгу «Люди сірої зони», повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

Це перша книга, у якій свідчать жертви окупації та люди, які, не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії.

“Ця книга свідчень про події 2014 року є застереженням для України та світу, що неподолана тоталітарна спадщина може деформувати сьогодення, наближати його до власних недемократичних стандартів. Адже ситуація в Криму сьогодні – це повернення до радянського минулого”, – заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Автори проекту Анна Андрієвська та Олена Халімон розповідають, що в книзі йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію».

Книгу вже замовили громадські організації та органи влади України для розповсюдження та власних проектів.