Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Провокативна соціальна реклама на підтримку вакцинації з’явилася у містах України

З початком червня у 17 містах України з’явилися провокативні сіті-лайти, які висміюють антивакцинаторські настрої українців.

«Тролейбуси вигадали масони!», «Таргани збирають інформацію для інопланетян!», «Солярії випалюють мозок!» – такими оригінальними надписами привертають увагу людей сіті-лайти і продовжують: «Я відмовляюсь від вакцин звучить приблизно так само».

Соціальну рекламну кампанію, після вдалого старту в Києві, запустила громадська організація «Батьки за вакцинацію». Сіті-лайти розміщенні у наступних містах: Одеса, Вінниця, Дніпро, Черкаси, Харків, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Запоріжжя, Хмельницький, Чернівці, Тернопіль, Житомир, Херсон, Луцьк, Суми, Полтава. Вони закликають людей звернутися на сайт організації, де висвітлено основні міфи про вакцинацію та відповіді досвідчених лікарів на них.

Як пояснює сенс кампанії засновник громадської організації «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков:

«Антивакцинаторські настрої стали дуже популярними за останні роки в Україні. Гірше того, нині вони навіть «модні» серед мам, які мешкають у містах і мають дохід вище середнього. Розвінчати таку небезпечну «моду» найкраще іронією та сміхом, саме тому ми досить різко привернули увагу громадян до проблеми. При цьому, наша кампанія просвітницька, адже протягом неї ми розвінчуємо кожен із популярних міфів».

Дійсно, за результатами 2016 року Україна увійшла в вісімку країн світу з найнижчим охопленням вакцинацією, разом з Сомалі та Буркіна-Фасо. Багато в чому така ситуація склалася через недовіру українців до питання вакцинації дітей та віру в чутки. Враховуючи спалахи кору 2017-2018 роках ситуація стає небезпечною. Україна вже зробила важливий крок, запровадивши трирічне планування потреби у вакцинах і створення 25%-го буферного запасу вакцин. Це дозволить максимально забезпечити українців необхідними вакцинами.

Колекцію найпопулярніших міфів, які циркулюють в українському суспільстві та коментарі медиків на них можна побачити на сайті організації «Батьки за вакцинацію» за посиланням.

Система Orphus