Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про види адміністративних стягнень за порушення митних правил говорили на Полтавській митниці ДФС

Сьогодні у адмінбудинку Полтавської митниці ДФС відбувся брифінг, на якому заступник начальника відділу протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії – Сергій Запорізький розповів про основні види адміністративних стягнень за порушення митних правил.

Зокрема, Сергій Васильович зазначив, що адміністративні стягнення за порушення митних правил — це заходи відповідальності за митні правопорушення, що передбачені санкцією норми митного права. Вони застосовуються митними та судовими органами і поряд із загальними мають ряд спеціальних характерних ознак.

Так, статтею 461 Митного кодексу України (далі – МК України) встановлено, що за порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення – безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.

Сергій Запорізький наголосив, МК України містить вичерпний перелік стягнень за порушення митних правил. Інші стягнення, крім тих, що передбачені в МК України, посадові особи митних органів та суди застосовувати не можуть.

Накладення стягнення за порушення митних правил окрім загальних спричиняє певні спеціальні правові наслідки. Особа, яка була піддана адміністративному стягненню за порушення митних правил, протягом року з дня закінчення виконання стягнення вважається покараною в адміністративному порядку. Згідно ст.39 КУАП, якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню. Повторне ж здійснення протягом року порушення митних правил визнається обставиною, що обтяжує відповідальність за порушення митних правил із усіма наслідками, що звідси випливають, у тому числі тягне застосування більш суворого адміністративного стягнення (наприклад санкція за ст.483 МКУ).

Підсумовуючи, Сергій Васильович довід до присутніх основні показники правоохоронної діяльності Полтавської митниці ДФС. Так, за січень-травень 2018 року складено 201 протокол про порушення митних правил на суму 1 064,2 млн. грн., а саме 1 протокол – за ст. 469 МКУ – операції з вантажем без дозволу митниці; 174за ст. 470 МКУ – порушення строку транзиту; 6 за ст. 472 МКУ – недекларування товарів на суму 910,6 тис. грн.; 7 за ст. 481 МКУ – порушення строку тимчасового ввезення; 1за ст. 483 МКУ – надання неправдивих відомостей, вилучено деревне вугілля на суму 138,5 тис. грн.; 1 за ст. 484 МКУ – зберігання без акцизних марок, вилучено тютюнових виробів на суму 15,2 тис. грн.; 11 за ст. 485 МКУ – сума недоборів 275,7 тис. грн.

Також, одним із основних напрямків правоохоронної діяльності митниці є міжнародна взаємодія з митними органами іноземних держав. Так, протягом 2018 року Полтавською митницею ДФС направлено 13 запитів до до митних органів Чехії, Франції, Грузії, Естонії, Болгарії, Італії, Польщі, Бельгії, Туреччини, Литви з метою перевірки законності митного оформлення різних товарів.

ГУ ДФС у Полтавській області