Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Правопросвітництво на Зіньківщині

З метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» 05 червня 2018 року заступник начальника Зіньківського бюро правової допомоги Катерина Суконька провела правовиховну бесіду для суб’єктів Зіньківського районного сектору з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на тему «Правові наслідки судимості».

У ході заходу працівник бюро розповіла присутнім що, судимість – це передбачені законом правові наслідки засудження, які тривають певний період і визначають особливий правовий статус особи, яка має судимість. Істотними ознаками судимості є те, що вона: 1) є наслідком засудження за вчинення злочину, який триває і після відбуття покарання; 2) являє собою особливий правовий статус засудженого (має персональний характер і пов’язана лише з даною особою); 3) має чітко визначені часові рамки, встановлені Кримінальним кодексом України; 4) полягає в обмеженнях, які застосовуються до особи, що має судимість, інших несприятливих для неї правових наслідках.

Відповідно до ст.88 Кримінального кодексу України особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Судимість має правове значення у разі вчинення нового злочину, а також в інших випадках, передбачених законами України. Особи, засуджені за вироком суду без призначення покарання або із звільненням від покарання чи такі, що відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом, визнаються такими, що не мають судимості. Особи, які були реабілітовані, визнаються такими, що не мають судимості.

Після завершення заходу громадяни мали змогу отримати консультації та роз’яснення з правових питань.