Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський штаб Благодійного фонду «Серце до серця» звітував про зібрані кошти

У конференц-залі Полтавської обласної дитячої лікарні відбулася звітна прес-конференція за результатами ХІІІ всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця». Акція тривала протягом квітня, цього року її тематика – діти з вадами слуху.

Загалом по Україні зібрали більше 3 млн грн., на Полтавщині ж волонтерами зібрано рекордну суму 226 326 грн, – це 6 місце у всеукраїнському рейтингу областей. Кошти будуть витрачені на закупівлю  обладнання для сурдологічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні. Лікування на ньому буде безкоштовним, відповідно до умов співпраці з благодійною організацією.


Завідувач сурдологічним кабінетом Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Коцюба розповів,  що сьогодні на сурдологічному обліку в області перебуває майже 600 дітей.

«Діти потребують якісної діагностики слуху. Є потреба в кращій діагностичній апаратурі. Цей рік оголошено роком слуху, тому акція дуже вчасна і потрібна. Є нові підходи в лікуванні слуху, але щоб виявити ваду і направити на це лікування, потрібна вчасна діагностика».

«Високоякісне обладнання дає змогу здійснити діагностику новонароджених, а значить – вчасно провести лікування і соціалізацію дитини. Апарат для скринінгу новонароджених Фонд придбав  нам минулого року. А цього року ми просимо придбати стаціонарний слуховий апарат, який підвищить якість роботи фахівців-сурдологів», – зазначила головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Кінаш.  

Регіональний представник Всеукраїнського благодійного Фонду «Серце до серця» Наталія Удовиченко-Чабан розповіла про заходи, що відбувалися протягом квітня в рамках акції. Так, місячник благодійності стартував міським забігом, у якому взяли участь близько 200 полтавців. А ще був велопробіг, благодійний бал, благодійний концерт, музичний фестиваль за участі відомої родини скрипалів Шутко зі Львова… Он-лайн аукціон побачень зібрав близько 200 учасників і приніс близько 13 тис. грн. Пілотним для Полтави був проект «Кава з персоною», у якому брали участь відомі полтавці. «Найціннішим» лотом виявився архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір – за можливість “покавувати” з ним заплатили 3 тис. грн.

Подяками нагородили найактивніших волонтерів, підприємців, представників влади та організацій, які допомагали акції – Полтавський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Департамент охорони здоров’я ОДА, творчий колектив Геннадія Рагуліна, ГО «Команду небайдужих», Управління у справах сім’ї, молоді і спорту ОДА та багатьох інших.

Обладнання передадуть до сурдологічного відділення орієнтовно в лютому наступного року.

«Влітку збереться лікарська рада, де сурдологи озвучать свої потреби, і на основі аналізу цих потреб відбудеться дослідження ринку, адже Фонд «Серце до серця» закуповує якісне обладнання по низькій ціні: виробники, знаючи нашу діяльність, роблять великі знижки».

Система Orphus