Ви тут:
Суспільство Україна – ЄС 

Польща тисне на ЄС у справі “Nord Stream 2”

Варшава вимагає пришвидшити працю над змінами у газовій директиві ЄС, яка ускладнює будову газогону. Про це повідомляє “Польське радіо“.

Польща тисне на Європейський Союз у справі газогону «Nord Stream 2». Варшава вимагає пришвидшити працю над змінами у газовій директиві ЄС, яка ускладнює будову газопроводу. Болгарія, яка керувала працями ЄС у першому півріччі, гальмувала темп роботи над документом.

Наприкінці червня змінами у газовій директиві повинні зайнятися посли ЄС.

“Це увінчення важкої, кропіткої і багатомісячної праці польських дипломатів”, – говорить Польському радіо віце-міністр енергії Польщі Міхал Куртика.

Відповідно до цього документа, усі газогони, також імпортні, які пролягають морським шляхом, будуть підлягати євросоюзному законодавству.

У листопаді минулого року Європейська комісія запропонувала зміни у газовій директиві ЄС. Однак Болгарія, котра керувала працями Євросоюзу, обмежилася зустрічами експертів і не перенесла голосування на рівень послів та міністрів. Починаючи від 1 липня президентство в ЄС буде виконувати Австрія. За словами Міхала Куртики, від австрійського президентства Польща очікує об’єктивізму, а не захисту власних інтересів:

“Країна-президент повинна поводитися нейтрально. Ми будемо нагадувати, що керування працями ЄС повинно бути транспарентним і викликати довіру”, – наголосив Куртика.

Система Orphus