Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Олексія Бутовського зобразили на поштовому конверті (ФОТО)

У рамках відзначення 180-річчя від дня народження засновника олімпійського руху, відомого полтавця Олексія Бутовського біля єдиного в Україні погруддя спортсмену, що знаходиться неподалік стадіону «Ворскла» у Полтаві, зібралась плеяда знаменитих спортсменів та очільників Полтавщини.

«Олексій Бутовський був унікальною людиною, який працював з видатним П’єром де Кубертеном. Наш співвітчизник дуже багато зробив для того, щоб сьогоднішні досягення українських спортсменів були на високому рівні», – зазначив Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул називає Бутовського прикладом, який може впливати на світ.

«Це є приклад того, як українці можуть впливати на світ. Україна може пишатись тими людьми, які вносили свою частку в розвиток світової цивілізації», – запевнив Ігор Гоцул.

«Сьогодні знакова мить — святкуємо ювілей почесного знаменитого земляка, який відновив вже сучасний олімпійський рух. Ми пишаємось ним, бо він пресвятив все своє життя спорту. Знав, що завдяки масовому спорту народжуються чемпіони світу, олімпійських ігор. Мабуть, тільки спорт дасть можливість об’єднати зусилля навколо тих проблем, які сьогодні існують в Україні. Полтавщина це той регіон, який в своїй плеяді має багато чемпіонів», – розповів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

На те, що Полтавщина залишається спортивним регіоном, наголосив голова Полтавського обласного відділення НОК України Олександр Удовіченко.

«Сьогодні через такий захід ми знову говоримо про те, що Полтавщина спортивна, вона живе. У нас є ціла плеяда видатних спортсменів, які в різні роки прославили полтавську землю».

Також погасили поштовий конверт, який випустила «Укрпошта» – «180 років від дня народження Олексія Бутовського». Дизайнер конверту Геннадій Задніпряний зобразив Олексія Бутовського на тлі олімпійських сюжетів стародавньої Греції. Наклад конверту — 400 тис. примірників. Унікальною особливістю є застосування поштового штемпеля, який діє лише один день. Після цього його знищать.