Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

“Не створимо комфортні умови для розвитку аграріїв – отримаємо відтік інвестицій”, – Валерій Головко (ФОТО)

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулась нарада з питань впровадження інвестиційних проектів в агропромисловий комплекс Полтавської області. На зібранні були присутні: голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Роман Товстий, голова постійної депутатської комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Капленко, керівники структурних підрозділів ОДА, представники аграрного бізнесу області та банківського сектору.

Як було зазначено, у минулому році в агрокомплекс Полтавщини було залучено 63 мільярди гривень інвестицій. Допомагає у цьому напрямку і обласна влада шляхом співфінансування. Залучені кошти направили на модернізацію, закупівлю нового обладнання та інші потреби, що дало свій позитивний результат. Проблеми у аграріїв області виникають при будівництві нових об’єктів: ферм, зерносховищ та інших будівель. Саме на це питання присутні на зібранні і спрямували свою увагу.

“Проблема полягає у часі надання дозволів. Щоб щось побудувати потрібно отримати 22 дозвільних документів. Це займає багато місяців. Також необхідно спростити питання реконструкції. Будівля вже стоїть, є стіни, дах та все інше, але щоб її модернізувати потрібна та сама кількість дозволів, що і на будівництво нової. Це дуже шкодить розвитку агропромислового комплексу”, – зазначив Валерій Капленко.

Багато часу на оформлення необхідних документів для будівництва аграрії витрачають не лише завдяки деяким недолікам у законодавстві, але і з байдужості чиновників.

“Останнім часом я багато чую про ті проблеми, що існують у наших аграріїв стосовно будівництва. Ми сьогодні зібрали тут всі служби, що причетні до надання дозвільних документів, бо саме з дозволами і виникають проблеми. Я хотів би, щоб ми почули один одного і створили ті комфортні умови, що потребують наші аграрії. Строки в 4-17 місяців на надання дозвільних документів – неприпустимі. Кожен повинен якомога активніше сприяти аграрному сектору, цей сектор повинен розвиватися. Якщо людина надала пакет документів і до них є зауваження, вона його забирає, доопрацьовує і через день-два надає знову. Але якщо людина надала пакет документів і його повертають через 30 днів на доопрацювання – це є злочин. Я пропоную раз на місяць на апаратній нараді ОДА заслуховувати звіт, щодо впровадження програми будівництва агропромислових об’єктів, розвитку тваринництва. Кожне питання буде під контролем. Як що ми не створимо сьогодні комфортні умови для аграріїв – отримаємо відтік інвестицій, зупинимо розвиток сектору і створення нових робочих місць”, – сказав Валерій Головко.

Присутні на нараді домовились створити інформаційно-кваліфікаційний орган з питань будівництва у агросекторі та його подальшого розвитку. Його спеціалісти будуть зустрічатися з аграріями і всіляко сприяти вирішенню їхніх питань. Також Валерій Головко представить у Кабміні пропозиції стосовно внесення змін до постанов уряду, що покликані сприяти розвитку агросектору.

Представники державних банківських установ, присутні на нараді, у свою чергу виразили готовність інвестувати в розвиток агробізнесу Полтавщини.